Zamknij
REKLAMA
16:24, 03.05.2022

3 maja 2022 roku Uniejowianie uczcili 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku Bohaterów Września 1939 roku, a zakończyły na deptaku przy Termach.

W Uniejowie radośnie uczczono święto Konstytucji 3 Maja [FOTO]

231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczął przemarsz uczestników z udziałem Orkiestry Dętej ZHP-OSP w Uniejowie na uniejowski Rynek, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Głos zabrał Tomasz Wójcik- przedowniczący Rady Miejskiej w Uniejowie oraz Dorota Więckowska - radna sejmiku województwa łódzkiego, która odczytała list od marszałka województwa - Grzegorza Schreibera.  Następnie w kolegiacie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Polsko-Saksoński Teatr Tańca i Pieśni MOST zaprezentował dwa tańce - powitalnego Poloneza oraz taniec pn. Wianki. Oprócz tancerzy z Uniejowa w zespole występują tancerze z Dolnego Śląska, Ziemi Łódzkiej, Wielkopolski, Pomorza Zachodniego oraz Górnej Łużycy z Landu Saksonia. Autorami choreografii do dzisiejszych tańców są Stanisław Nowak-Tarnawa i Dorota Marciniak - Nowak.

Dalsza, mniej oficjalna i bardziej radosna część świętowania odbyła się na deptaku przy Termach Uniejów. To tam swoje pokazy zaprezentowali: zespół Driady Uniejów, Wataha Jarzębiaka, Drużyna Spycimira, Dworzanie, sokolnik oraz wystąpili Lukas Janu Music i Wielopokoleniowy Polsko-Saksoński Teatr Tańca i Śpiewu MOST.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (1)

Tadeusz Luśnia Tadeusz Luśnia

2 0

Bardzo piękne obchody Święta 3 maja tylko gratulować. W mieście Łodzi mogą tylko pomarzyć...... 18:45, 03.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz