Zamknij
REKLAMA

Wielenin: Ćwiczenia strażaków w K-Flex [ZDJĘCIA]

13:01, 12.07.2021 | M.K
Wielenin: Ćwiczenia strażaków w K-Flex. Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Ćwiczenia straży pożarnej odbyły się 12 lipca 2021 roku roku w firmie K-Flex, będącej największym zakładem produkcyjnym na terenie gminy Uniejów. W ćwiczeniach w zakładzie w Wieleninie udział wzięły 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Uniejowa, Wielenina, Wilamowa i Biernacic oraz dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.

Ćwiczenia symulujące wybuch pożaru odbyły się o godzinie 9-ej i obejmowały ewakuację pracowników zakładu.

Ćwiczenia z udziałem straży pożarnej w zakładzie K-Flex Polska w Wieleninie.

Na zdjęciu st. kpt. Radosław Ogrodowczyk - rzecznik prasowy poddębickiej straży pożarnej.

,,Zgodnie z założeniami ćwiczeń, w jednym z budynków hali pojawił się pożar jednej z maszyn, działania straży polegały między innymi na ewakuacji dwóch osób poszkodowanych, udzieleniu im pierwszej pomocy przedmedycznej oraz działaniach gaśniczych'' - informuje st. kpt. Radosław Ogrodowczyk - rzecznik prasowy poddębickiej straży pożarnej.

Akcji strażaków oraz ewakuacji przyglądali się ( na zdj. od lewej):  Włodzimierz Owczarek - specjalista ds. ochrony środowiska  w K-Flex, Bartłomiej Gröbner - dyrektor K-Flex Polska i Andrzej Kwireg - specjalista ds. BHP w K-Flex.

Podczas ćwiczeń strażacy mogli zapoznać się z zakładem i specyfiką produkcji, co ma ogromne znaczenie przy ewentualnym zagrożeniu i akcji ratowniczej. W działaniach wzięło udział blisko 40 strażaków. W ćwiczeniach uczestniczył również bryg. Zbigniew Nastarowicz - zastępca komendanta powiatowego PSP w Poddębicach.

Na zdjęciu bryg. Zbigniew Nastarowicz - zastępca komendanta powiatowego PSP w Poddębicach.

[FOTORELACJA]1167[/FOTORELACJA]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%