Zamknij
REKLAMA

W Wieleninie świętowano Gminny Dzień Strażaka i 15 lat Włościanek [ZDJĘCIA]

08:43, 16.05.2022 | .
REKLAMA

Gminny Dzień Strażaka i 15-lecie Zespołu Śpiewaczego ,,Włościanki" świętowano w Wieleninie 15 maja 2022 roku. Podczas uroczystości odbyło się również oficjalne przekazanie dwóch wozów strażackich i aktu włączenia tutejszej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W Wieleninie świętowano Dzień Strażaka Gminy Uniejów i 15 lat Włościanek [ZDJĘCIA]
 

[FOTORELACJA]1333[/FOTORELACJA]

Uroczystości związane z obchodami dnia strażaka w gminie Uniejów zorganizowane zostały w tym roku w Wieleninie, gdzie odbył się także jubileusz 15-lecia Zespołu Śpiewaczego ,,Włościanki". Strażakom ochotnikom z terenu gminy Uniejów wręczono także odznaczenia strażackie, a jednostce OSP Wielenin przekazano uroczyście decyzję o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wielenin już pod koniec ubiegłego roku dołączył do trzech straży z terenu gminy - OSP Uniejów, Spycimierz i Wilamów, które funkcjonują w krajowym systemie.

Wśród gości biorących udział w gminnych uroczystościach byli m.in.: nadbryg. Grzegorz Janowski - Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, bryg. Zbigniew Nastarowicz - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Poddębicach, Dorota Więckowska - radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa, Mirosław Madajski - z-ca burmistrza Uniejowa, Tomasz Wójcik - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Marcin Pamfil - prezes PGK Termy Uniejów, Michał Ciepłucha  - przedstawiciel Lasów Państwowych w W-wie, Wojciech Głowacki - radny miejski, Wojciech Kałużny - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poddębicach, Krzysztof Janiak -  prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Uniejowie , Tadeusz Chmielewski - skarbnik Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Poddębicach.


W uroczystościach brał udział  nadbryg. Grzegorz Janowski, Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, który 6 maja 2022 roku w czasie Centralnych Obchodów Dnia Strażaka otrzymał z rąk prezydenta awans generalski.

Podczas gminnego Dnia Strażaka swoje 15-te urodziny obchodził zespół ,,Włościanki" z Wielenina, który powstał w 2007 roku z inicjatywy burmistrza Józefa Kaczmarka i ówczesnego radnego powiatowego Bogdana Sroczyńskiego. Zespół prowadzony przez Macieja Janeckiego uświetnia do dzisiaj lokalne imprezy oraz z powodzeniem brał udział w konkursach i przeglądach. Z okazji jubileuszu wręczono zespołowi czek na trzy tysiące złotych oraz voucher wyjazdowy ufundowane przez Urząd Miasta w Uniejowie i Termy Uniejów. Czek na trzy tysiące trafił także do OSP Wielenin.


 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%