Zamknij
REKLAMA

8 milionów złotych na pomysły mieszkańców województwa

09:58, 15.05.2022 | .
REKLAMA

Od poniedziałku 16 maja mieszkańcy regionu mogą zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”.To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. W tym roku na realizację ciekawych pomysłów mieszkańców regionu Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 8 milionów złotych.

W ramach budżetu obywatelskiego wyodrębniona została pula wojewódzka oraz 24 pule powiatowe. Do puli wojewódzkiej można zgłaszać projekty dotyczące inwestycji i remontów. Natomiast do 24 pul powiatowych przyjmowane będą pomysły zadań nieinwestycyjnych: dotyczących sportu, turystyki, bezpieczeństwa publicznego, edukacji ekologicznej, ochrony środowiska, rehabilitacji zdrowotnej, upowszechniania folkloru związanego z województwem oraz kultury w nawiązaniu do historii województwa.

Propozycje można zgłaszać do 31 maja. Projekty do puli wojewódzkiej mogą składać wszyscy mieszkańcy Łódzkiego, zaś w przypadku zadań powiatowych - mieszkańcy powiatu, którego dotyczyć będzie zgłoszony projekt.

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” dostępne są na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl.

W Uniejowie zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego realizowane były już kilkukrotnie. W 2018 roku, w projekcie pt. „Splątani miłością do muzyki” dzieci, młodzież oraz osoby z niepełnosprawnością mogły szlifować swój talent m.in. z grupą Raz.Dwa.Trzy., Arką Noego, Joanną Kołaczkowską, Karoliną Skrzyńską, Janem Trebunia – Tutką.

Koncert Raz Dwa Trzy w Uniejowie [ZDJĘCIA] Czytaj więcej

Zobacz także

W 2020 roku udało się również zrealizować projekt pt. „Historie Zagubione” z udziałem Mariki, Dariusza „Maleo” Malejonka, Mateusza Pospieszalskiego (Voo Voo) oraz Marcina i Lidii Pospieszalskich.

Z kolei Krystyna Prońko wystąpiła 15 grudnia 2021 roku w Uniejowie w koncercie pt. „Piosenka świadkiem historii”, który również zrealizowano ze środków BO.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%