Zamknij
REKLAMA

Hufcowe zakończenie roku harcerskiego [ZDJĘCIA]

08:54, 08.06.2022 | .
Podczas harcerskiego biwaku nie mogło zabraknąć również ogniska. Zdjęcia organizatora.
REKLAMA

W piątek 3 czerwca 2022 roku do Wilamowa nadciągnęły gromady i drużyny z całego Hufca im. Marii Konopnickiej w Uniejowie. Odbyło się tam hufcowe zakończenie roku harcerskiego.

Hufcowe zakończenie roku harcerskiego w Wilamowie

W piątek o godzinie 16.00 na polu namiotowym zaroiło się od zuchów i harcerzy. Biwak harcerski rozpoczął oficjalny apel, po którym rozstrzygnięty został konkurs o miano drużyny Hufca ZHP Uniejów. Złote miano otrzymała Drużyna ,,Wilamowskie Orły” z Wilamowa. , zaś srebrne ,,Błękitna 12” z Uniejowa.

[ZT]5838[/ZT]

Wręczone zostały również nagrody dla osób, które brały udział w konkursie plastycznym ,,Maria Konopnicka- patronka mojego Hufca” organizowanym przez druhny Andżelikę Górecką oraz Renatę Białek.
 

[FOTORELACJA]1361[/FOTORELACJA]


Po uroczystym apelu harcerze odwiedzili pobliską Fundację ,,Pomerdało mi się”, a po kolacji przyszedł czas na harcerskie ognisko i śpiew. 


Podczas biwaku młodych harcerzy odwiedzili goście  druh hm. Marian Pięgot oraz druhna Krystyna Maj, która założyła pierwszą gromadę zuchową w Wilamowie.


Dzieci podczas biwaku wykonywały również pożyteczne prac, m.in. malując szkolny plac zabaw.

Kolejny dzień biwaku to bieg patrolowy, podczas którego harcerze zaliczyli m.in. punkt wspinaczkowy i udzielanie pierwszej pomocy.

Te dwa dni przyniosły naszym zuchom, harcerzom, drużynowym i druhom wiele dobrego. Dowiedzieliśmy się sporo nowych rzeczy, spędziliśmy czas wspólnie w kręgu harcerskim. Oczywiście nie udałoby się to bez pomocy naszej szkolnej społeczności. Dzieci z naszej szkoły bardzo nam pomogły. Rodzice jak zwykle podali pomocną dłoń. Nauczyciele oraz pracownicy obsługi jak zwykle byli niezawodni. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia -  mówi druhna Andżelika Górecka 

Inicjatorkami tegorocznego zakończenia harcerskiego roku były pwd. Sylwia Wrąbel, pwd. Wioleta Pietrzykowska i  dh. Andżelika Górecka.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%