Zamknij
REKLAMA

Znane są wyniki badań wody w Nerze. Co z zakazem połowu ryb?

15.57, 17.08.2022 . Aktualizacja: 09.37, 18.08.2022
REKLAMA

Znane są wyniki badań wody w Nerze, gdzie kilka dni temu wyłowiono około 250 kg śniętych ryb. Służby uczestniczące w oczyszczaniu koryta rzeki Ner nie stwierdziły zanieczyszczeń oraz obecności nowych śniętych ryb. Jednocześnie w wodzie obserwowane były żywe pływające osobniki - poinformował dzisiaj Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. 

W związku z wystąpieniem zjawiska śniętych ryb na rzece Ner, na terenie powiatu łęczyckiego i poddębickiego od piątku trwały intensywne prace wszystkich służb, w celu usunięcia padniętych ryb oraz wyjaśnienia przyczyny tego zjawiska. W sobotę zwołany został Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, po którym wydane zostały wszystkim służbom kolejne dyspozycje i -informuje na swojej stronie Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi. 

[ZT]6241[/ZT]

Od piątku do niedzieli z Neru wyłowiono w sumie około 250 kg śniętych ryb. Służby uczestniczące w oczyszczaniu koryta rzeki Ner nie stwierdziły zanieczyszczeń oraz obecności nowych śniętych ryb. Jednocześnie w wodzie obserwowane były żywe pływające osobniki.

Analizy próbek wykonane przez inspekcję ochrony środowiska, inspekcję weterynaryjną oraz inspekcję sanitarną nie wskazują na obecność w wodzie, jak i w rybach podwyższonych norm rtęci, innych metali ciężkich, pestycydów czy substancji ropopochodnych.

Na podstawie stanu faktycznego i wyników badań należy wskazać, że przyczyną  śnięcia ryb nie były zanieczyszczenia chemiczne rzeki. W związku z tym zachodzi największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska tzw. przyduchy - poinformowało biuro wojewody łódzkiego.

Wyniki badań stanowią podstawę do cofnięcia od dzisiaj tj. od dnia 17.08 rekomendacji niekorzystania z rzeki Ner.

[ZT]6250[/ZT]

Zakaz połowu ryb w Nerze odwołany

W związku z otrzymaniem wyników badań ryb wyłowionych z rzeki Ner, Zarząd Województwa Łódzkiego, w środę, 17 sierpnia, zniósł zakaz uprawiania amatorskiego połowu ryb na terenie powiatów łęczyckiego i poddębickiego (obwód rybacki nr 2) i uchylił zarządzenie nr 24/22 Marszałka Województwa Łódzkiego z dnia 13 sierpnia 2022 r. w tej sprawie - przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Samorząd województwa łódzkiego pozostaje w stałym kontakcie ze służbami wojewody i monitoruje sytuację hydrometeorologiczną w całym Łódzkiem.  

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%