Zamknij
REKLAMA

Dożynki Powiatu Poddębickiego już w ten weekend. Kto zagra?

10.26, 05.09.2022 .
REKLAMA

Dożynki Powiatowe już w najbliższą niedzielę 11 września 2022 r. w Zadzimiu. Podczas imprezy zagrają lokalni artyści, ale również gwiazdy muzyki dance i disco polo.

Dożynki Powiatu Poddębickiego już w ten weekend. Kto zagra?

Władze Powiatu Poddębickiego, Wójt Gminy Zadzim, Proboszcz Parafii pw. Św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Zadzimiu serdecznie zapraszają na X Jubileuszowe Dożynki Powiatu Poddębickiego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, które odbędą się w dniu 11 września 2022 r. w Zadzimiu. 

Dożynki powiatowe rozpoczną się mszą świętą o godz. 12.00 w kościele w Zadzimiu, następnie korowód dożynkowy uda się do Parku „Dereniowy Skarb”, w którym odbędzie się ceremonia dożynkowa przekazania wieńców i chlebów dożynkowych, występy zespołów ludowych (w ramach projektu: „Twórczość ludowa ubarwia nam życie”) i lokalnych artystów, a także gwiazd wieczoru: zespołu Cliver i Diwers Dance.
 

Na zakończenie wszyscy chętni będą mieli możliwość wspólnej zabawy tanecznej w rytm znanych i lubianych przebojów. Równolegle w alejkach parkowych rozstawione będą stoiska wystawców: kół gospodyń wiejskich, lokalnych artystów, przedsiębiorców, instytucji publicznych, stoiska gastronomiczne oraz stoiska i animacje dla dzieci.

W tym roku po raz pierwszy będzie można odwiedzić stoisko naszych Przyjaciół z Ukrainy, przebywających na terenie powiatu poddębickiego i spróbować na nim ukraińskich produktów oraz potraw.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął: Prezydent RP Andrzej Duda, Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Patronaci medialni: TVP 3 Łódź, Radio Łódź, ipoddebice.pl, uniejow.net.pl, Reporter.

Festiwal Folklorystyczny „Twórczość ludowa ubarwia nam życie” został dofinasowany z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach środków „Kulturalnie regionalnie”.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%