Zamknij
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością w wilamowskiej szkole [FOTO]

10.01, 03.12.2022 . Aktualizacja: 07.21, 05.12.2022
Fot. SP w Wilamowie.
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością jest obchodzony na całym świecie 3 grudnia.Szkoła Podstawowa w Wilamowie już po raz drugi w sposób szczególny uczciła ten dzień.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością w wilamowskiej szkole [FOTO]

W ramach obchodów placówka zorganizowała dwa gminne konkursy plastyczne. Pierwszy konkurs pt.: „Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dziecka” adresowany był do dzieci z przedszkoli i uczniów klas I-IV. Komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych następującym osobom:
 

[FOTORELACJA]1469[/FOTORELACJA]

I kategoria – dzieci w wieku od 5 do 6 lat
I miejsce – Alicja Rosiak , Miejskie Przedszkole w Uniejowie
II miejsce – Iga Górecka, oddział przedszkolny SP Wielenin
III miejsce – Oliwia Winkowska , oddział przedszkolny SP Wilamów
Wyróżnienie – Fabian Rybarczyk, oddział przedszkolny Wielenin

II kategoria– uczniowie klas I-IV
I miejsce – Wiktoria Drzewoszewska, SP Uniejów
II miejsce – Tola Pecyna, SP Uniejów
III miejsce – Amelia Wrąbel, SP Wilamów; Aleksandra Mruk, SP Wilamów
Wyróżnienie – Julia Andrysiewicz, SP Uniejów, Filip Pasternak, SP Uniejów

W drugim konkursie, dla klas V-VIII pt.: „Jesteśmy tacy sami - słynne osoby niepełnosprawne”, nagrody otrzymały następujące osoby:

I miejsce – Antonina Antkiewicz, SP Wilamów
II miejsce – Patrycja Drzeworzewska, SP Uniejów
III miejsce – Artur Kuźnik, SP Wilamów
Wyróżnienie – Maja Pilarczyk, SP Uniejów

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ustanowiony został w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami i zwiększanie świadomości na temat korzyści płynących z integracji z nimi.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Osób z niepełnosprawnością SP w Wilamowie uczczono nieco wcześniej, bo 2 grudnia. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się w kolor żółty (kolor żółty to kolor integracji z osobami niepełnosprawnymi), a na uczniów czekało wiele wyjątkowych doświadczeń.

W ramach szkolnych obchodów przygotowano 4 stacje, w których uczniowie mogli doświadczyć, w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością wzrokową oraz słuchową. W pierwszej stacji dzieci z opaskami na oczach rysowały wylosowane wcześniej obrazki, w drugiej rozpoznawały przedmioty za pomocą dotyku. Kolejnymi zadaniami, przed którymi stanęła młodzież, były ćwiczenia, polegające na rozszyfrowaniu zadań, mając słuchawki wyciszające na uszach.

W ten oto sposób uczniowie poznali trudności, z jakimi borykają się osoby niesłyszące. Na kolejnej stacji każdy nadmuchał żółty balon, który następnie ozdobił przesłaniem dla osób niepełnosprawnych. Za organizację obchodów odpowiedzialne były nauczycielki: Wioleta Pietrzykowska i Monika Adamiak.

,,Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością był wyjątkową okazją, aby przez swobodne doświadczanie pokazać uczniom, jakie bariery i ograniczenia utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie. Była to również doskonała okazja dla nas wszystkich, by budować dobre relacje oraz kształtować postawy tolerancji'' - mówią organizatorki wydarzenia.

Fot. SP w Wilamowie.

[ZT]6826[/ZT]

[ZT]6816[/ZT]

 

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%