Zamknij
REKLAMA

Motocykliści, strażacy, orkiestra i ksiądz w meksykańskim sombrero, czyli Orszak Trzech Króli w Wilamowie [WIDEO,ZDJĘCIA]

15.29, 06.01.2023 . Aktualizacja: 08.37, 08.01.2023
Po przejściu orszaku słodkościami częstowali- ks. Piotr Siołkowski z wilamowskiej parafii oraz zmotoryzowany św. Mikołaj. 
REKLAMA

Wilamów to druga po Uniejowie miejscowość na terenie gminy, która organizuje Orszak Trzech Króli. Ponieważ parafia w Wilamowie leży na pograniczu województw – stąd dwaj królowie reprezentują Wielkopolskę i Ziemię Łódzką, a trzeci król – strażacki, jest przedstawicielem jednostki OSP, która ściśle od lat współpracuje z parafią.

Motocykliści, strażacy, orkiestra i ksiądz w meksykańskim stroju, czyli Orszak Trzech Króli w 2023 w Wilamowie [ZDJĘCIA, FILM]

[FOTORELACJA]1486[/FOTORELACJA]

Wilamowski orszak wyruszył po godzinie 12.30 spod kościoła parafialnego, po mszy sprawowanej przez administrującego parafią ks. Piotra Siołkowskiego . Wierni przeszli wesołym, kolorowym orszakiem ulicami swojej miejscowości.

Strój meksykański, w którym był ksiądz nie jest przypadkowy, kapłan kilkukrotnie odwiedził Meksyk, skąd przywiózł m.in. meksykańskie sombrero.

Korowód prowadzili strażacy OSP w Wilamowie, motocykliści oraz muzycy z Orkiestry Dętej OSP ze Świnic Warckich. 

[ZT]6986[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Po przejściu orszaku słodkościami częstował ks. Piotr Siołkowski z wilamowskiej parafii oraz zmotoryzowany św. Mikołaj. 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%