Zamknij
REKLAMA

Czy „Bleee…” okaże się szczęśliwe? „POZYTYWKA” z Czepowa po raz drugi na Albertianie

08:29, 18.01.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Bleee przygotowania oraz nagranie materiału DVD w Szkole Podstawowej w Wilamowie (arch. PŚDS w Czepowie).

Po trzech latach przerwy „POZYTYWKA” z Czepowa postanowiła ponownie spróbować swoich sił w krakowskiej ALBERTIANIE. Zwycięstwo w finale eliminacji w Zgierzu i występ na deskach teatru Juliusza Słowackiego w marcu 2015 roku to niewyobrażalny i niezapomniany sukces uczestników czepowskiej placówki. W chwili obecnej grupa artystyczna przebrnęła przez eliminacje w Krakowie i 7 lutego b.r. zaprezentuje się podczas finału regionalnego w Zgierzu. W tegorocznych finałach uczestnicy z Czepowa zaprezentują przedstawienie na podstawie scenariusza autorstwa Maliny Prześlugi pt. „Bleee…”.

Tak było w 2015 roku w teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie:Zgierski finał obejmować będzie swoim zasięgiem 3 województwa: łódzkie, mazowieckie i podlaskie. Obok naszej POZYTYWKI wystąpi jeszcze 8 zakwalifikowanych ekip z: Łodzi, Suwałk, Ignacewa, Pruszkowa, Skierniewic, Łęczycy, Młodocina Większego i Zgierza. Trzy najlepsze spektakle ze Zgierza wezmą udział w gali, która odbędzie się 19 marca w Krakowie, a triumfator zaprezentuje swój spektakl na deskach słynnego teatru. Sam jednak występ w Zgierzu wśród tak zacnych konkurentów to powód do radości.

Organizatorem Albertiany po raz osiemnasty są: Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko i Fundacja im. Brata Alberta. Wierzymy, że nasi artyści uskrzydleni niedawnym występem z Mietkiem Szcześniakiem wdrapią się na szczyt swoich możliwości i w Zgierzu powalczą o jak najwyższe miejsce.

Ekipa z Czepowa dziękuje Pani Edycie Miśkiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilamowie oraz Panu Marcinowi Jaśkiewiczowi za okazaną serdeczność oraz pomoc w przygotowaniach.


Fot: Przygotowania oraz nagranie materiału DVD w Szkole Podstawowej w Wilamowie ( arch.  PŚDS w Czepowie).


Fot. Paź Królowej (w tej roli Piotr Tarcz) to główny bohater spektaklu pt. „Bleee…”

O spektaklu

Motyl ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni.

To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla - która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba - dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble.

Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi.

Obsada spektaklu:

PAŹ KRÓLOWEJ – Piotr Tarcz

MOTYL 1 – Małgorzata Gruda

MOTYL 2 – Mariusz Linkiewicz

MOTYL 3 – Katarzyna Łukaszewska

MOTYL 4 – Emilia Olejnik

MOTYL 5 – Stanisław Tomasik

WOŹNY – Paweł Bielawski

SĘDZIA – Dariusz Jaśkiewicz

DARIA – Agnieszka Wesołowska

WIKTOR – Włodzimierz Rzadkiewicz

ANTONIO – Piotr Grabarczyk

BANDERAS – Piotr Brzęczkowski

MAŃKA – Joanna Grubska

BLE – Anna Świątczak

Historia zespołu:
Grupa muzyczno-teatralna z Czepowa (gm. Uniejów, powiat: poddębicki, woj. łódzkie) nosi nazwę POZYTYWKA. Działa nieprzerwanie od 2009 roku. Powstała z inicjatywy uczestników placówki w Czepowie  oraz opiekuna pracowni muzykoterapii. Miejscem prób doskonalących warsztat wokalno-aktorski jest Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Czepowie. POZYTYWKA corocznie bierze udział w wielu festiwalach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Do największych sukcesów artyści z Czepowa zaliczają:
- zwycięstwo w Finale Regionalnym 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej w Zgierzu i tym samym występ na deskach teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie ALBERTIANA 2015, sukces przyniósł spektakl pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” przygotowany na podstawie scenariusza autorstwa Izabeli Degórskiej,
- zwycięstwo (2012) oraz dwukrotnie drugie miejsce (2010 i 2016) w Przeglądzie Piosenki Wakacyjnej w Łęczycy,
- nagranie płyty o tematyce religijnej (zima 2012/2013),
- udział w integracyjnych koncertach w Uniejowie: z grupą Raz Dwa Trzy (2014), Janem Trebunia – Tutką i grupą JAZGOT (2015), Moniką Kuszyńską (2016) oraz Mieczysławem Szcześniakiem (2017).
Formą teatralną członkowie grupy zajmują się od 2013 roku. Wtedy to jako początkujący aktorzy przygotowali swój autorski pomysł - spektakl muzyczny pt. „Punkt Widzenia”. Tekst i muzyka powstały podczas wspólnej pracy terapeutycznej w PŚDS w Czepowie. Spektakl odniósł duży sukces, a wspólna praca z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół w Uniejowie zainspirowała do kolejnych przedsięwzięć teatralnych.
W próbach muzyczno – teatralnych POZYTYWKI maksymalnie uczestniczy 20 osób. Na co dzień grupą opiekuje się Mirosław Madajski, natomiast podczas realizacji prób spektaklu pt. „Bleee…” w przygotowaniach pomagała również Martyna Kaźmierczak.


Fot. POZYTYWKA z nagrodami w 2015 roku - arch.  PŚDS w Czepowie.

(materiał nadesłany).

 

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone