Zamknij
REKLAMA

26. Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej

14:35, 23.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

26. Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej odbył się 20 kwietnia 2018 roku w Stemplewie. Podczas festiwalu zaprezentowało się kilkudziesięciu artystów, którzy wystąpili podczas występów solowych oraz drużyn i zespołów.

Po blisko trzygodzinnych występach jury w składzie: Maksymilian Milczarek, druhna phm. Teresa Łuczak  i Marta Przybylska wyłoniło laureatów w kategorii zuchów oraz harcerzy, którzy występowali w kilku kategoriach wiekowych. Podczas festiwalu, który zorganizowano w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie młodzi artyści wykonywali pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej oraz utwory harcersko-turystyczne. W oczekiwaniu na wyniki młodzi wykonawcy wzięli udział w poczęstunku i harcerskim ognisku. Organizację festiwalu i wsparcie zapewnili: V Szczep Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Stemplewie, Komenda Hufca  ZHP Uniejów, Stowarzyszenie „Mamy Wielkie Serca” w Stemplewie,  Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie, Starostwo Powiatu Łęczyckiego, Urząd Miasta w Uniejowie.

Laureaci Festiwalu:

kat. zuchowa/uczestnicy 6-10 lat:
soliści
I miejsce – Maja Perkowska, Gromada Zuchowa „Krasnonutki” z Uniejowa, II miejsce – Filip Wawrzyniak, Gromada Zuchowa „Krasnonutki” z Uniejowa
zespoły
I miejsce –Ggromada Zuchowa „Krasnonutki” z Uniejowa. II miejsce – „Wesołe Nutki”, Miejskie Przedszkole w Uniejowie, III miejsce – Gromada Zuchowa Wilamowskie Skrzaty” z Wilamowa.

kat. harcerska/uczestnicy 10-13 lat:
soliści

I miejsce – Kacper Kita, Szkoła Podstawowa w Witoni, II miejsce – Aleksandra Woźniak, Poddębice
zespoły
I miejsce – zespół wokalny „Kropelki” ze Świnic Warckich, II miejsce – 8 DH im. ”Mikołaja Kopernika” z Wielenina, III miejsce – DH „Zawiszacy” z Uniejowa

kat. harcerze starsi/uczestnicy 13-16 lat:
soliści
I miejsce – Anna Pałczyńska, Szkoła Podstawowa w Witoni, II miejsce – Wiktoria Rosolak, GOKSiR w Witoni

zespoły
I miejsce – zespół „Allegro”, Szkoła Podstawowa w Witoni, II miejsce – 4 SDH „Echo” z Łubianki, Hufiec Koło, III miejsce – 4 SDH „W Stronę Słońca” z Szadku.

Ponadto w festiwalu brali udział reprezentanci Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie: solistka Paulina Topolska, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii i duet Monika Matusiak i Szymon Augustynowicz, 2 Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Wszędołazy”, Zespół wokalny -Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.


Na zdjęciu uczestnicy z Uniejowa.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone