Zamknij
REKLAMA

Prawnuk patrona szkolił z cyberbezpieczeństwa

08:36, 28.04.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zajęcia jak być bezpiecznym w Internecie przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Wieleninie.

W dniach 23-24 kwietnia 2018 r. Maciej Sopyło, prawnuk Patrona Szkoły Podstawowej w Wieleninie – płk. pil. Szczepana Ścibiora przeprowadził cykl szkoleń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, który poświęcony był bezpieczeństwu w Internecie. 

Internet jest doskonałym narzędziem komunikacji, rozwoju, pracy, a także miejscem rozrywki dla młodych i dorosłych. Stwarza mnóstwo szans, ale generuje również wiele zagrożeń. Dzieci i młodzież potrafią najczęściej korzystać z Internetu szybciej i na więcej sposobów niż, my, dorośli, gorzej jednak od nas przewidują konsekwencje swoich zachowań w sieci.

Jak towarzyszyć swojemu dziecku w sieci? Jak otwierać przed nim twórcze strony Internetu? Jak nadążyć za tym, co w nim robi? Co robić, gdy zetknie się z cyberprzemocą? Na te i inne pytania, dzieląc się swoim doświadczeniem z pracy z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami odpowiedział prowadzący warsztaty Maciej Sopyło.

Spotkania w Wieleninie odbyły się w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci" finansowanym ze środków MEN. Więcej o projekcie: https://cybernauci.edu.pl.

Maciej Sopyło - z wykształcenia kryminolog, doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN. Trener Stowarzyszenia „Polis", Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Forum Bezpiecznego Internetu, członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarza?dowych STOP. Przeprowadził ponad tysiąc godzin warsztatów z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej, praw człowieka, prawa autorskiego, mowy nienawiści, odpowiedzialnego dziennikarstwa, autoprezentacji i komunikacji, pracy z grupami i pracy zespołowej - dla dzieci, młodzieży, nauczycieli, prawników, pracowników, studentów, a takz?e dla wie?z?niów.

W dniu 25.04.2018 Pan Maciej Sopyło wraz z innymi członkami rodziny uczestniczył w nadaniu Mobilnej Jednostce Dowodzenia Operacjami Powietrznymi w Poznaniu-Babkach imienia płk. pil. Szczepana Ścibiora.


Na zdj. od lewej Maciej Sopyło i dyrektor szkoły Elżbieta Goszczyk.

[ZT]1414[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone