Zamknij
REKLAMA

Wartkowice: otwarto nowy posterunek policji. Policjanci z Uniejowa nadal będą jeździli do interwencji

09:34, 05.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Watkowicach.

Na nowym  Posterunku Policji w Wartkowicach, który uroczyście otwarto 4 września będzie pełnić służbę pięciu funkcjonariuszy. Jego kierownikiem został aspirant Marcin Dulas, pracujący dotychczas w Uniejowie. Ponieważ posterunek podlega pod komisariat w Uniejowie, uniejowscy policjanci nadal będą wyjeżdżać do interwencji na terenie gminy Wartkowice.

Podczas uroczystego otwarcia nowego posterunku obecni byli mi.n. I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Andrzej Szymczyk, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach insp. Krzysztof Kotkowski, Komendant Komisariatu Policji w Uniejowie - kom. Adam Czerwiński, wiceburmistrz Uniejowa Piotr Majer, Wójt Gminy Wartkowice - Piotr Kuropatwa, Starosta Powiatu Poddębicki - Ryszard Rytter.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się także posłowie - Piotr Polak i Tadeusz Woźniak oraz Wicewojewoda Łódzki - Karol Młynarczyk.

Posterunek Policji w Wartkowicach został przywrócony po ośmiu latach. Ponowne otwarcie posterunku to efekt ścisłej współpracy Policji z samorządowcami. Po konsultacjach z mieszkańcami oraz debacie społecznej zdecydowano, że pomieszczenia na parterze budynku użyczonego przez urząd gminy zostaną adaptowane na siedzibę Policji. W Posterunku Policji w Wartkowicach przewidziano 5 etatów, m.in.: stanowisko kierownika posterunku, dzielnicowego, jednoosobowe stanowisko do spraw kryminalnych oraz zespół do spraw prewencji. Posterunek Policji znajduje się  na parterze piętrowego budynku i przeznaczono na ten cel 4 pomieszczenia o łącznej powierzchni blisko 70m2. W ich skład wchodzą 3 pokoje służbowe oraz poczekalnia dla interesantów. Na wyposażeniu posterunku znajduje się również radiowóz policyjny Opel Corsa.

W sumie z Uniejowa do Wartkowic trafiło 3 funkcjonariuszy, natomiast uniejowski komisariat uzyskał dwa nowe etaty. Komisariat Policji w Uniejowie jest nadrzędną jednostką dla PP w Wartkowicach, dlatego policjanci  z KP w Uniejowie nadal będą pełnić służbę na terenie gminy Wartkowice z wspólnie funkcjonariuszami z nowego posterunku. 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone