Zamknij
REKLAMA

Policjantka z Poddębic uratowała mężczyznę z pożaru

10:54, 01.02.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. KPP Poddębice.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach już po raz drugi uratowała życie tego samego mężczyzny. Tym razem wyniosła 39-latka z płonącego budynku i reanimowała do czasu przyjazdu karetki. Sama doznała poparzeń.

31 stycznia 2019 roku około godz. 21:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgłoszenie od dyspozytora WCPR o pożarze domu we wsi pod  Poddębicami. Policjanci natychmiast  pojechali na miejsce. Okazało się, że ich koleżanka, policjantka na co dzień pełniąca służbę w ruchu drogowym poddębickiej komendy, w czasie wolnym od służby, zaalarmowana przez matkę właściciela posesji, bez chwili wahania pobiegła ratować życie  mieszkającego nieopodal sąsiada.
Policjantka  weszła do płonącego budynku. W zadymionych, ciemnych pomieszczeniach z trudem odnalazła  39 latka. Był  nieprzytomny i leżał na podłodze. Funkcjonariuszka z pomocą swojego ojca wyniosła mężczyznę z domu i udzieliła natychmiastowej pomocy reanimując go do czasu przybycia pomocy medycznej. Z płonącego budynku wspólnie  wyprowadzili także matkę mężczyzny. 
Na miejscu zdarzenia nocą pracowały  2 zastępy PSP w Poddębicach oraz OSP Kałów, Góra Bałdrzychowska, Charchów Pański i Bałdrzychów oraz pogotowie ratunkowe. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

To nie pierwsza sytuacja ,kiedy to ta policjantka, w czasie wolnym od służby, ratowała życie tego samego mężczyzny. W lipcu 2017 roku usłyszała wołanie o pomoc. Szybko przybiegła na posesję skąd dochodziły alarmujące odgłosy. Na miejscu widząc, że nie ma czasu do stracenia wraz ze swoim szwagrem wypchnęła drzwi i dostała się do pomieszczenia, w którym przebywał mężczyzna. Wówczas 37 latek próbował popełnić samobójstwo co  udaremniła mu  policjantka, która podjęła reanimację sąsiada.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł. insp. Jarosław Zieliński odwiedził już dzielną policjantkę, życząc szybkiego powrotu do zdrowia, zapewnił wszelką pomoc oraz wsparcie podczas rekonwalescencji.

źródło: KPP w Poddębicach (st.sierż. Sylwia Kaźmierczak).

REKLAMA
(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

wowwow

10 0

Brawo Donia! 11:59, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika Monika

3 0

Gratulacje. Takich policjantów nam trzeba. 11:39, 04.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone