Zamknij
REKLAMA

Panie chcą się integrować. Powstało koło gospodyń wiejskich

09:45, 13.03.2019 | M.K
Skomentuj
Zdjęcie członkiń zrobione podczas lutowego zebrania koła.
REKLAMA

Pod koniec grudnia w Wilamowie, dzięki inicjatywie sołtys Krystyny Maj i miejscowych pań, utworzono Koło Gospodyń Wiejskich. Dzięki przychylności Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowie siedziba koła mieści się właśnie w tamtejszej strażnicy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowie zostało utworzone podczas zebrania założycielskiego, które odbyło się 19 grudnia 2018 roku. W pierwszym zebraniu uczestniczyło 21 mieszkanek Wilamowa.

Podczas zebrania został powołany Komitet Założycielski, którego członkami zostały Małgorzata Kołodziejek i Sabina Cieślak. Dzięki działaniom pań, pod koniec grudnia koło otrzymało dofinansowanie z ARiMR w Bałdrzychowie w kwocie 3 tysięcy złotych. Za pozyskane środki zakupiono m.in. najpotrzebniejszy drobny sprzęt AGD, stworzono logo koła oraz kronikę.

Podczas grudniowego zebrania, zgodnie ze statutem został powołany na trzyletnią kadencję zarząd koła. Przewodniczącą została Lilianna Polipowska, zastępcą - Agnieszka Drubkowska, a skarbnikiem - Krystyna Maj.

29 stycznia odbyło się już drugie zebranie, podczas którego do koła zapisało się kolejne 28 pań. W niespełna cztery miesiące skład wilamowskiego Koła Gospodyń Wiejskich powiększył się do 49 osób.


Zdjęcie z Dnia Kobiet organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowie.

To, że panie z koła są pełne energii i chętne do wspólnych spotkań i pracy pokazuje organizacja kolejnych imprez. Pod koniec lutego odbyło się spotkanie integracyjne koła, na które zaproszono także członków zarządu miejscowej OSP oraz organizowany 9 marca Dzień Kobiet. To tam świętowały wspólnie panie z Wilamowa, Lekaszyna i Brzozówki. W trakcie uroczystości wszyscy mogli skosztować smakołyków, które przygotowały panie z miejscowego koła w ramach warsztatów kulinarnych.

 


Niespodziankę członkiniom koła zrobili panowie z Zarządu OSP w Wilamowie, którzy wręczyli wszystkim kobietom róże. Natomiast radny Krzysztof Bielawski wraz z sołtysem Lekaszyna Zbigniewem Kosem wręczyli wszystkim paniom z okazji Dnia Kobiet po lampce szampana.

,,Jak widać dziewczyny z naszego Koła są chętne do działania i wspólnych spotkań. Pomysłów nam nie brakuje. Już podczas styczniowego zebrania zrodził się pomysł aby nasze KGW zrobiło Palmę Wielkanocną, którą w Niedzielę Palmową zaniesiemy do naszego kościoła, a także zorganizowanie Wilamowskiego jajeczka Wielkanocnego dla wszystkich mieszkańców naszej wsi. Dalszych planów nie chcemy na razie ujawniać, aby nie zapeszyć i aby wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami”- mówi przewodnicząca koła Lilianna Polipowska.

 

O kolejnych działaniach nowego koła w Wilamowie będziemy informować na naszym portalu.

Fot. Ryszard Troczyński i Maciej Bartosiak oraz archiwum koła.
 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz