Zamknij
REKLAMA

Trwa projekt w Spycimierzu

07:52, 30.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 27 kwietnia 2019 r. w Spycimierzu w ramach projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji” odbyły się warsztaty z udziałem liderów społeczności lokalnej na temat pojęcia niematerialnego dziedzictwa kulturowego i pojęcia ochrony dziedzictwa niematerialnego w myśl Konwencji UNESCO 2003.

Warsztaty podzielone były na dwie części: pierwszą cześć prowadziła dr hab. prof. UMCS Katarzyna Smyk, a tematem była idea ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Drugą cześć prowadziła dr hab. prof. UAM Anna Weronika Brzezińska, która mówiła o działaniach na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W podsumowaniu wywiązała się dyskusja na temat doświadczenia i potrzeby depozytariuszek i depozytariuszy, które poprowadziła moderatorka: dr hab. prof. UMCS K. Smyk.

Podczas spotkania omówiono również plan najbliższych działań w ramach projektu oraz zakres i formy współpracy parafian i badaczy podczas Bożego Ciała 2019.

W warsztatach oprócz depozytariuszy uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego - dr Beata Krakowiak oraz dr Jolanta Latosińska, ks. Proboszcz Dariusz Ziemniak oraz Marianna Polasińska –Dyrektor Szkoły Podstawowej w Spycimierzu.

Warsztaty „dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone