Zamknij
REKLAMA

Trwa projekt w Spycimierzu

07:52, 30.04.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W dniu 27 kwietnia 2019 r. w Spycimierzu w ramach projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji” odbyły się warsztaty z udziałem liderów społeczności lokalnej na temat pojęcia niematerialnego dziedzictwa kulturowego i pojęcia ochrony dziedzictwa niematerialnego w myśl Konwencji UNESCO 2003.

Warsztaty podzielone były na dwie części: pierwszą cześć prowadziła dr hab. prof. UMCS Katarzyna Smyk, a tematem była idea ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Drugą cześć prowadziła dr hab. prof. UAM Anna Weronika Brzezińska, która mówiła o działaniach na rzecz ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W podsumowaniu wywiązała się dyskusja na temat doświadczenia i potrzeby depozytariuszek i depozytariuszy, które poprowadziła moderatorka: dr hab. prof. UMCS K. Smyk.

Podczas spotkania omówiono również plan najbliższych działań w ramach projektu oraz zakres i formy współpracy parafian i badaczy podczas Bożego Ciała 2019.

W warsztatach oprócz depozytariuszy uczestniczyli przedstawiciele Instytutu Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego - dr Beata Krakowiak oraz dr Jolanta Latosińska, ks. Proboszcz Dariusz Ziemniak oraz Marianna Polasińska –Dyrektor Szkoły Podstawowej w Spycimierzu.

Warsztaty „dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.
fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone