Zamknij
REKLAMA

Poradnia konferencją świętowała 45 lat działalności [ZDJĘCIA]

09:19, 10.05.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu od lewej - dyrektor poradni Bożena Michalska i terapeuta Ewa Burska.

Jubileusz 45-lecia swojej działalności połączony z konferencją naukową nt. zachowań autodestrukcyjnych zorganizowała 9 maja 2019 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach. Poradnia współpracuje ze szkołami i przedszkolami z powiatu poddębickiego, w tym również z terenu gminy Uniejów.

Podczas jubileuszowej konferencji, która odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poddębicach przedstawiono historię placówki, która 15 kwietnia obchodziła 45 rocznicę powstania. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Poddębicach istnieje od 1974 roku, a w swojej działalności wspiera rozwój dzieci poprzez podejmowanie działań profilaktycznych, diagnostycznych, terapeutycznych i doradczych.

Wśród kadry poradni znajdują się m.in. doświadczeni psychologowie, pedagodzy i logopedzi. Poradnia współpracuje ze szkołami i przedszkolami z powiatu poddębickiego, stąd gośćmi wczorajszej jubileuszowej konferencji byli nie tylko przedstawiciele lokalnych samorządów i kuratorium, ale także placówek oświatowych z Poddębic i okolicznych gmin.

Podczas konferencji pt. ,, Zachowania autodestrukcyjne – w obszarze nienazwanych emocji” swoje mini-wykłady zaprezentowali: dyrektor placówki, psycholog Bożena Michalska, terapeuta i pedagog Ewa Burska, psycholog Małgorzata Charuba oraz zaproszeni goście – prof. dr hab. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza i kierownik Ośrodka Terapii Uzależnień ,,To Tu” w Karnicach – terapeuta Robert Mazurkiewicz.

,,Temat konferencji nie jest przypadkowy, jest on odpowiedzią na potrzeby środowiska lokalnego, szkolnego oraz wychowawczego. Niestety skala problemu autodestrukcji i samookaleczeń u dzieci i młodzieży w Polsce ciągle wzrasta'' – mówiła na początku konferencji dyrektor PPP w Poddębicach Bożena Michalska.

Podczas wystąpień mówiono m.in. o destrukcyjnej roli emocji, zachowaniach autodestrukcyjnych, o istocie uważności oraz jak powinien zachowywać się nauczyciel wobec samookaleczających się uczniów. Poruszono także istotny aspekt wpływu Internetu na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.


Na zdj. psycholog z PPP w Poddębicach - Małgorzata Charuba.

 

,,Zauważamy, że w poprzednich latach działalności placówki częściej trafiały do nas dzieci z problemami dydaktycznymi. Od wielu już lat do poradni trafiają dzieci i młodzież z zaburzeniami i problemami emocjonalnymi, lękami, fobiami. Dlatego tez kadra osób pracujących w poradni cały czas podnosi swoje kwalifikacje i kształci się, by móc sprostać coraz większym wymaganiom'' – mówiła pedagog PPP w Poddębicach Ewa Burska.


 

Na zakończenie jubileuszowej imprezy wystąpili nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Uniejowie z oddziałem w Poddębicach.


 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone