Zamknij
REKLAMA

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego

06:30, 11.06.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
W 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni organizowało w Uniejowie m.in. koncert zespołu RAZ DWA TRZY.

Od 10 czerwca 2019 możemy głosować na wybrane projekty zgłoszone w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Wśród wielu zgłoszonych projektów mamy swoje 2 typy, na które warto zagłosować. Pierwszy z nich to projekt Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni, które w ubiegłym roku, w ramach BO realizowało koncerty ze znanymi artystami. Dzięki projektowi ,,Splątani Miłością do muzyki" w Uniejowie wystąpił zespół Raz, Dwa, Trzy". 

Poniżej krótki opis dwóch projektów. Pierwszy zgłoszony przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni realizowany może być z puli powiatu poddębickiego, drugi związany z pobliskim Dworkiem Marii Konopnickiej w Bronowie z puli wojewódzkiej.

EPD01 HISTORIE ZAGUBIONE (pula powiatu poddębickiego) - Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni

„HISTORIE ZAGUBIONE” to cykl warsztatów integracyjnych; historycznych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii, emisji głosu oraz multimediów, których efektem finałowym będzie wspólny koncert muzyczny 50-osobowej grupy wokalnej ze znanymi w Polsce artystami. Koncert zostanie zaprezentowany w oparciu o widowiska artystyczne pt. „PANNY WYKLĘTE” i „NIEZŁOMNYM – HONOR”. Realizacja zadania ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z powiatu poddębickiego. Zamierzeniem realizatorów zadania jest osiągnięcie przez beneficjentów wysokiego poziomu umiejętności scenicznych, wokalnych oraz interpersonalnych oraz występ z zaproszonym artystą. Projekt zgłoszony został przez Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni, które wcześniej właśnie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego realizowało m.in. koncerty z zespołem Raz, Dwa Trzy, Arką Noego, JanemTrebunią-Tutka oraz Dariuszem Maleo Malejonkiem.

 

W12 MARIA KONOPNICKA INSPIRACJĄ KULTUROWĄ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. REWALORYZACJA PARKU W BRONOWIE (pula wojewódzka).

Zasadniczym celem projektu jest wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego Dworku Marii Konopnickiej w Bronowie – Filia Biblioteki Pedagogicznej w Sieradzu dla rozwoju turystyki i rekreacji w powiecie poddębickim oraz wzrostu atrakcyjności województwa łódzkiego. Celem działania jest modernizacja i rewaloryzacja kompleksu parkowo – dworskiego zwiększająca atrakcyjność turystyczną i poprawiająca ofertę kulturalną regionu, dotarcie do szerszej grupy odbiorców. Utworzenie nowych możliwości oferty Dworku głównie w kontekście organizowania plenerowych wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Wszystkie zaplanowane w ramach projektu działania zwiększą wartość infrastruktury Dworku i jego oferty programowej, a poprzez to zasobów kultury powiatu poddębickiego.

Najważniejsze informacje na temat głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego:

- w III edycji B.O. głosują wyłącznie osoby pełnoletnie,
- głosujemy tylko jeden raz, oddajemy jeden głos na pomysł z puli powiatowej i jeden z puli wojewódzkiej,
- głosowanie trwa tylko do 26 czerwca 2019r.,
- na rekomendowane niżej projekty mogą głosować wyłącznie mieszkańcy powiatu poddębickiego
- tegoroczna edycja nie przewiduje głosowania internetowego


- punkty, gdzie można składać karty do głosowania:

a) Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu Filia w Poddębicach, ul. Narutowicza 13, 99-200 Poddębice
b) Biuro Powiatowe Łódzkiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Poddębicach, ul. Bałdrzychów 80A, 99-200 Poddębice

- punkty pomocnicze, w których można otrzymać kartę do głosowania z rekomendowanymi poniżej projektami i gdzie można oddać wypełnioną kartę:

a) Urząd Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów

b) Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Uniejowie, ul. Targowa 21, 99-210 Uniejów

c) Sklep Sportowy OLIMPIKO, ul. Dąbska 3, 99-210 Uniejów

 

POBIERZ KARTĘ DO GŁOSOWANIA

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone