Zamknij
REKLAMA

Nowa droga w Kozankach

23:17, 05.09.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Podczas gdy w urzędzie trwa jeszcze rozliczenie dofinansowania projektu, w Kozankach Wielkich zadowoleni mieszkańcy już korzystają z nowej, wyasfaltowanej jezdni. Utwardzana dotąd jedynie kruszywem droga, która biegnie przez wieś została przebudowana w wysokim standardzie – warstwa ścieralnej masy bitumicznej przykryła bardzo solidną podbudowę traktu, na długości blisko 800 m i szerokości aż 5 m. O wykonanej przez Gminę inwestycji opowiada Stanisław Szczepuła, sołtys miejscowości:

- ,,Wraz z mieszkańcami bardzo cieszymy się z nowej drogi. Asfalt był tu bardzo potrzebny – komentuje sołtys Kozanek. – W okolicy jest mnóstwo pól uprawnych i z tego powodu mamy tu spory ruch maszyn rolniczych, w ostatnim czasie żniw także kombajnów. Nowa szeroka droga pozwala bezkolizyjnie przejechać nawet bardzo dużym sprzętom. Dotąd asfaltowaną drogą można było dojechać do nas jedynie dzięki „serwisówce” autostrady A2, ale ta kończyła się na wjeździe -Przez wieś prowadziła gruntowa droga przez lata utwardzana przez gminę. Cieszę się, że wreszcie doczekaliśmy się jezdni z prawdziwego zdarzenia i to w jakim standardzie! Dziękuję w imieniu mieszkańców Kozanek Panu Burmistrzowi oraz Radnym za wieloletnie starania o uzyskanie dofinansowania i przeprowadzenie inwestycji. Cierpliwość się opłaciła''!

 

 

Prawie 800-metrowy odcinek jezdni został pokryty nawierzchnią bitumiczną na szerokości aż 5 metrów. W ramach zadania zostały wykonane rowy odwodnieniowe oraz zjazdy do gospodarstw z betonowymi przepustami. Inwestycja została wykonana w dwóch etapach: w pierwszym powstał odcinek drogi od tzw. serwisówki do rzeki Pisi wraz z mostem. W drugim etapie droga przez wieś aż do wlotu w drogę powiatową, na której – jeśli wejdzie w życie porozumienie zawarte między gminą Uniejów i władzami powiatu – także pojawi się wreszcie asfalt.

Przedsięwzięcie zostało wsparte przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ze środków PROW kwotą 552 tys. zł.

M.B.

[ZT]2276[/ZT]


 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone