Zamknij
REKLAMA

Rajd Retro Prząśniczka 2019 [ZDJĘCIA]

06:18, 17.10.2019 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Rajd pojazdów zabytkowych Retro Prząśniczka 2019 – Rajd wokół komina wystartował12 października z Poddębic. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Classic Cars Łódź, które zrzesza entuzjastów motoryzacji zabytkowej.

Trasa rajdu Retro Prząśniczka 2019 – Rajd wokół komina, będącego zakończeniem sezonu 2019 przebiegała przez tereny zachodniej części województwa łódzkiego. Start rajdu odbył się spod Starostwa Powiatowego w Poddębicach, gdzie wcześniej 25 załóg biorących udział w imprezie miało odprawę. 

Przed startem wręczono także puchar w konkursie elegancji, który decyzją komisji konkursowej zdobył VW Garbus 1200 z 1961 roku. Było to jednocześnie najstarsze auto, które wzięło udział w rajdzie.Decyzję o tym, która załoga otrzyma tę nagrodę podjęła komisja w składzie: Małgorzata Komajda- starosta poddębicki, Anna Biernacik - sekretarz powiatu oraz Justyna Makowska - naczelnik wydziału promocji w starostwie powiatowym. Nagrodę specjalną otrzymała również czarna Wołga GAZ-21 z 1965 roku, która zrobiła na komisji ogromne wrażenie.

Załogi następnie odwiedziły Borysew, Gostków Stary, Bronowice, Siedlątków i Pęczniew. Po przejechaniu blisko 140 km trasy zawodnicy dotarli do Łodzi, gdzie przewidziane było zakończenie imprezy.

Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Classic Cars Łódź - organizacja pozarządowa zrzeszającą entuzjastów motoryzacji zabytkowej. Stowarzyszenie poszerza wiedzę z zakresu historii motoryzacji, informuje o wydarzeniach związanych z motoryzacją w Łodzi oraz popularyzuje turystykę samochodową w województwie łódzkim. Obecnie Stowarzyszenie liczy ponad 170 członków, a na jego imprezy przyjeżdżają zawodnicy nie tylko z Łodzi, czy Regionu Łódzkiego ale i z całej Polski. Wystawy aut wielokrotnie uświetniały lokalne wydarzenia takie jak Święto Ul. Piotrkowskiej, Jarmark Bożonarodzeniowy na ul. Piotrkowskiej, Dni Kutna, Dni Ozorkowa, Święto Wojska Polskiego w 32 Pułku Lotnictwa Taktycznego w Łasku czy Jarmark Antyków i Rękodzieła w Spale. 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz