Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Nauczyciela w Wilamowie [FOTO]

12:04, 14.10.2019 | M.K
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki
REKLAMA

Jedenaścioro dzieci rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej w Wilamowie złożyło w poniedziałek 14 października 2019 roku uroczyste ślubowanie. Zgodnie ze szkolną tradycją dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów. Tego dnia swoje święto obchodzili również nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pierwszoklasiści przyjęci w szeregi szkolnej braci
Zgodnie ze szkolną tradycją, 14 października dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wilamowie złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.

W uroczystości udział wzięli rodzice,uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Mirosław Madajski - przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie, Krzysztof Bielawski i Marek Cybulski - radni Rady Miejskiej w Uniejowie,  Krystyna Maj - sołtys Wilamowa, Krzysztof Troczyński - prezes OSP w Wilmowie, ks. Bogusław Karasiński - proboszcz parafii Wilamów, Agnieszka Wilczyńska - przewodnicząca rady rodziców oraz Jolanta Pietrzak - prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży "Rtg-duszy".

Licznie zgromadzonych gości powitała dyrektor szkoły Edyta Miśkiewicz, która po części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów i wprowadzeniu szkolnego sztandaru dokonała pasowania na ucznia. 11 dzieci rozpoczynających naukę złożyło także uroczyste ślubowanie, po którym zaproszeni goście zabrali głos i wręczyli prezenty dla najmłodszych uczniów.
Wychowawcą najmłodszych dzieci, które rozpoczęły od września naukę w tutejszej szkole została Sylwia Wrąbel.

Część artystyczna przygotowana przez uczniów starszych klas pt.,,Jak oni ślubują" była zabawną parodią programu ,,Jak oni śpiewają". Młodzież na zdjęciu wcieliła się w role (od lewej) premiera Mateusza Morawieckiego, komendantki Policji, Magdy Gessler i superniani Doroty Zawadzkiej.

Dzień Nauczyciela w Wilamowie na wesoło
Tego dnia swoje święto obchodzili również nauczyciele i pozostali pracownicy placówki z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość, która odbyła się po ślubowaniu najmłodszych uczniów była również okazją do wręczenia nauczycielom i pracownikom nagród burmistrza oraz dyrektora szkoły, które wręczył Mirosław Madajski i Edyta Miśkiewicz.

Dla zgromadzonej publiczności i nauczycieli wystąpili uczniowie, którzy przygotowali z okazji Dnia Edukacji Narodowej specjalne konkurencje i zabawy.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz