Zamknij
REKLAMA

Wciąż trwa ustalanie, co znajduje się w pojemnikach ujawnionych z Rożniatowie

15:38, 27.10.2019 | M.K
Skomentuj
Trwa ustalanie, jakie substancje znajdują się w ponad stu pojemnikach znalezionych w Rożniatowie.
REKLAMA

Trwa postępowanie, które ma wyjaśnić, co znajduje się w pojemnikach ujawnionych w Rożniatowie (gm.Uniejów), na jednym z prywatnych terenów. Od 16 października teren zabezpieczony jest przez Policję, trwa wyjaśnianie okoliczności w jakich doszło do złożenia pojemników z nieznaną zawartością i czy mogło to zagrozić środowisku.

16 października 2019 roku na terenie prywatnym w Rożniatowie (gm. Uniejów) pojawiła się policja, straż pożarna oraz pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Interwencja służb związana była z ujawnieniem na terenie pojemników, które zawierają ponad sto tysięcy litrów nieznanych substancji. Prokuratura ustaliła, iż składowisko mieści się na prywatnym terenie, ustalono także dane właściciela.

,,W dn. 22.10.2019 r. pobrano próbki składowanych substancji do badań, a także próbki ziemi. Powołany został biegły z Politechniki Łódzkiej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska  dla oceny składu jakościowego cieczy ujawnionej w 140 zbiornikach po 1000 litrów.  
Teren jest zabezpieczony. Na aktualnym etapie nie ma danych, by wystąpiły jakieś nieszczelności pojemników. Wyjaśnianiu podlegają okoliczności w jakich doszło do złożenia ujawnionych pojemników z zawartością i czy mogło to zagrozić środowisku. Postępowanie jest we wstępnej fazie. Nie ustalono dotychczas osoby odpowiedzialnej za powstanie nielegalnego składowiska. Nikt dotychczas nie usłyszał zarzutów w śledztwie" - informuje Prok. Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.


 

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz