Zamknij
REKLAMA

Uczniowie poddębickiego ogólniaka walczą z hejtem [FOTO]

18:31, 03.12.2019 | M.K
Skomentuj fot. Piotr Kowalczyk
REKLAMA

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach zmieniają swoje otoczenie na lepsze! Przy wsparciu Stowarzyszenia Licealista wystartowali i otrzymali dofinansowanie w konkursie Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanym przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na realizację projektu „Stop hejt”. Pierwsze jego działania już trwają. Na ścianie hali sportowej szkoły pojawiły się kolorowe graffiti będące odpowiedzią uczniów na obraźliwe hasła nawołujące do nienawiści, które wcześniej oszpecały budynek. Murale mają symbolizować otwartość na nieszablonowe działania, kreatywność i tolerancję

.


 

Dzięki zaangazowaniu młodych ludzi wulgarne rysunki na hali LO nie będą już razic w oczy. Teraz na ścianie pojawiły się efektowne murale.

Ta estetyczna zmiana przestrzeni publicznej to tylko jedno z działań zaplanowanych w projekcie. We współpracy z Komendą Powiatową Policji młodzież przygotowuje się do przeprowadzenia cyklu zajęć dla rówieśników na temat przyczyn, skutków, konsekwencji prawnych używania mowy nienawiści oraz uwrażliwiających na odczucia innych. Cel, który założyli sobie poddębiccy licealiści to zmniejszenie fali hejtu wśród młodzieży oraz zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat używania mowy nienawiści i agresji.


fot. Piotr Kowalczyk

[ZT]2373[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA