Zamknij
REKLAMA

Jak działa Urząd Skarbowy w Poddębicach? Skrzynka przy wejściu i e-deklaracjeJak działa Urząd Skarbowy w Poddębicach? Skrzynka przy wejściu i e-Deklaracje

09:31, 13.03.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Skarbowy w Poddębicach czasowo ograniczył dostęp do urzędu dla interesantów. Drzwi do urzędu są zamknięte, a na zewnątrz pojawiła się specjalna skrzynka na składane przez podatników dokumenty.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa od 13 do 27 marca 2020 roku deklaracje, pisma i inne dokumenty można wrzucać do skrzynki zawieszonej przy wejściu do urzędu. Wiele spraw w tym również PITy można rozliczać online.

Jak informuje poddębicki urząd skarbowy podatki można rozliczyć na dwa sposoby - online poprzez twój e-PIT, e-Deklaracje oraz e-PUAP bądź wrzucając rozliczenie do skrzynki zawieszonej przy wejściu do urzędu. Co ważne w tym przypadku nie uzyskamy potwierdzenia wpływu.

Dostępne są również dedykowane numery telefonów do tutejszego urzędu pod którymi uzyskamy informacje i załatwimy konkretne sprawy.(numery poniżej na plakacie)

Przedsiębiorcy, którzy z związku z występowaniem koronawirusa będą mieć problemy z terminową zapłatą należności podatkowych, mogą wystąpić z wnioskiem o przyznanie ulgi lub umorzenie zaległości.   Takie informacje pojawiły się na stronie US już 11 marca br.

W sytuacji negatywnych skutków finansowych dla przedsiębiorców wynikających z epidemii koronawirusa urzędy skarbowe będą brać pod uwagę te szczególne okoliczności przy rozpatrywaniu wniosków dotyczących przyznania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych (odroczenia terminu płatności, rozłożenia na raty, umorzenia zaległości podatkowych itp). Wnioski składane przez przedsiębiorców w trybie art. 67a i art. nast. Ordynacji podatkowej będą rozpatrywane w pierwszej kolejności.

W związku z zagrożeniem koronawirusem i wskazaniem ograniczania przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach, w urzędach skarbowych oraz wielu innych urzędach wprowadzane są ograniczenia dostępu. W wielu z nich obsługa klientów prowadzona jest tylko na salach obsługi, sekretariatach, a większość z nich dąży do załatwiania spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną.

[ZT]2618[/ZT]

[ZT]2619[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MillieMillie

0 0

What we need

Hi

You will be surprised at our low prices. Watch and choose.

Hot Sales 45% :

- Women’s Clothing
- Jackets & Coats
- Feature Phones
- Desktops
- HIFI Devices
- Fine Jewelry
- Home Appliances
- Luggage & Bags
- Model Building
- Skiing & Snowboarding
- Makeup
- Plumbing

You can see even more here: https://tinyurl.com/rcpuf89

The best offer on the market. Best price and fast delivery. 08:24, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA