Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Wielenina uczą się zdalnie. W ramach lekcji gotują i malują

08:36, 08.06.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

W ramach pracy zdalnej w klasie piątej Szkoły Podstawowej w Wieleninie zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące zdrowej żywności. Oprócz tego dzieciaki z Wielenina trenują także nowe techniki plastyczne. 

 

Dbając o kulturę fizyczną naszych podopiecznych, uważamy to za kluczowy aspekt ich zdrowia, a dzieci same chętnie uczestniczyły w zajęciach zadając kłam popularnej opinii, że ciężko namówić naszych podopiecznych do zdrowego żywienia - zaznaczają nauczyciele z Wielenina.

Zajęcia obejmowały przede wszystkim temat składników odżywczych, które są zawarte w produktach. Dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące tego, co każdy z owoców, warzyw, czy mięs oferuje w swoim składzie. 

Zgłębiwszy wiedzę teoretyczną uczniowie z pomocą rodziców podjęli się zadania przygotowania własnego, zdrowego posiłku. Jak mówią nauczyciele, rezultaty przerosły  ich oczekiwania, ponieważ dzieci wykazały się nie tylko wiedzą na temat zdrowego żywienia, ale także nieprzeciętną kreatywnością. Każdy z posiłków nie tylko był zdrowy, ale także niesamowicie się prezentował na talerzu.


Na zdjęciu efekt pracy kulinarnej uczniów z Wielenina.

 

Nie tylko kulinarnie, ale także plastycznie

Uczniowie w ramach pracy zdalnej przygotowują także prace plastyczne. Podczas zajęć z edukacji plastycznej otrzymali od swoich nauczycieli zestaw technik oraz filmów instruktażowych dotyczących wykonania między innymi kwiatów z papieru. Pod bacznym okiem swoich opiekunów, uczniowie zabrali się do pracy i wykorzystując niemal wszystkie nowopoznane techniki wykonali przepiękne papierowe kwiaty, prace malarskie oraz rysunki kredką i ołówkiem, których nie powstydziliby się profesjonalni artyści.

,,Jak się okazuje, nasi uczniowie potrzebują jedynie bodźca w postaci kilku materiałów, aby uruchomić swoje niezmierzone pokłady twórczego myślenia, a następnie zamienić pomysł we wspaniałe dzieło'' - podkreślają nauczyciele.

Poniżej zdjęcie z pracami plastycznymi uczniów.

Zdjęcia z archiwum SP w Wieleninie.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA