Zamknij
REKLAMA

Młodzież integruje pokolenia. Dziadkowie i wnuki mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach

13:59, 30.06.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Poddębicka młodzież skupiona wokół Stowarzyszenia ”Licealista” oraz LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

Czas nauki w liceum to okres przejściowy między dzieciństwem a dorosłością. Młodzież wkraczając w dorosłe życie, zaczyna doceniać czas, jaki spędziła z dziadkami, ale dostrzega też, że utrzymanie bliskich relacji utrudnia brak wspólnych aktywności i zainteresowań. Na osłabienie więzi rodzinnych wpływa rozwój nowych technologii, za którym seniorzy nie zawsze nadążają, brak wspólnych tematów i pasji czy różne priorytety na danym etapie życia.

Te obserwacje skłoniły uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Poddębicach do podjęcia próby pomocy w budowaniu dobrych kontaktów wnuków z ich dziadkami. Ma się do tego przyczynić cykl zajęć, które przygotuje młodzież z pomocą swoich nauczycieli.

Bezpłatne zajęcia dla dziadków i wnuków

Uczestnicy w parach (babcia/dziadek, wnuk/wnuczka) będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych, ekologicznych czy artystycznych. Odbędą się również zajęcia z języków obcych, robotyki, pierwszej pomocy czy języka migowego. Każdy znajdzie coś dla siebie zwłaszcza, że tematyka spotkań będzie dostosowana do zainteresowań kursantów. Z racji na trwającą pandemię, część zajęć będzie odbywać się online. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i dodatkowych atrakcji!

Ruszyły zapisy do projektu

Pomysł łączenia pokoleń przez licealistów zyskał uznanie Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego i otrzymał dofinansowanie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Młodzież wraz z nauczycielami założyli grupę nieformalną i złożyli projekt w lokalnym konkursie grantowym. Szczegóły na stronie https://licealista.lo-poddebice.pl/  Dziadkowie i wnuki już mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie poprzez złożenie formularza dostępnego na stronie https://licealista.lo-poddebice.pl/liceum-pokolen/#more-2273

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz