Zamknij
REKLAMA

Szlachetna Paczka szuka liderów i wolontariuszy. Również w gminie Uniejów

09:24, 15.07.2020 | materiał partnera
Skomentuj
REKLAMA

Szlachetna Paczka szuka liderów i wolontariuszy. Również w Uniejowie - informują organizatorzy akcji, którzy podkreślają, że zgłoszenia można przesyłać do 20 lipca. 

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. By najbardziej potrzebujące rodziny i osoby samotne oraz dzieci, które potrzebują wsparcia w budowie poczucia własnej wartości mogły otrzymać pomoc, potrzeba łącznie ponad 12 tys. Wolontariuszy – Liderów i SuperW.

Szlachetna Paczka szuka liderów i wolontariuszy. Również w gminie Uniejów i Poddębicach - informują organizatorzy akcji, którzy podkreślają, że zgłoszenia przyjmują do 20 lipca.

Wejdź na www.superw.pl, wyślij zgłoszenie i zostań jednym z nich!

Na czym polega wolontariat w szlachetnej paczce ?

Wolontariusz Paczki daje szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi lub są obojętni. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, przywraca im godność.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki pracuje z rodziną. Poprzez spotkania odkrywa potencjał rodziny i – na ile to możliwe – prowadzi ją do samodzielności. Jest łącznikiem między Rodziną a Darczyńcą. Pomocą w realizacji zadań jest przede wszystkim zespół Wolontariuszy w rejonie oraz szkolenia i przygotowane materiały.

Spotykasz się z Rodzinami, które potrzebują pomocy

Wolontariusz spotyka się z rodziną kilka razy w ciągu edycji Szlachetnej Paczki. Poznaje rodzinę, podejmuje decyzję o włączeniu rodziny do Paczki, wybiera najlepszą formę pomocy (materialna i/lub specjalistyczna), pomaga nazwać i rozwijać mocne strony rodziny. Towarzyszy jej w ten sposób w drodze do samodzielności.

Po pierwszych spotkaniach wprowadza dane do systemu i na ich podstawie tworzy opis rodziny. Dzięki temu po otwarciu bazy darczyńcy mogą wybrać w systemie konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę.

Kontaktujesz się z darczyńcą

Wolontariusz, po tym jak Darczyńca wybierze „jego” rodzinę, kontaktuje się z nim, by wesprzeć go w przygotowaniu paczki: wyjaśnić, co jest rodzinie potrzebne, porozmawiać o niej i umówić termin, w którym spotkają się w magazynie podczas Weekendu Cudów

Uczestniczysz w Weekendzie Cudów

To czas, kiedy wolontariusz przyjmuje paczki od Darczyńców i dostarcza je rodzinom, które ma pod swoją opieką. W kolejnych miesiącach Wolontariusz wraca do rodziny, by towarzyszyć jej we wzmacnianiu mocnych stron i prowadzić ku samodzielności.

Komu pomagamy ?

ŻYJĄCYM W SKRAJNEJ BIEDZIE

DZIECIOM ŻYJĄCYM W UBÓSTWIE

NIEPEŁNOSPRAWNYM W TRUDNEJ SYTUACJI

DOŚWIADCZONYM PRZEZ LOS I SKUTKI PANDEMII

SAMOTNYM SENIOROM KTÓRZY NIE MAJĄ NIKOGO

WALCZĄCYM O SAMODZIELNOŚĆ

PRZEWLEKLE CHORYM

Jakie wymagania trzeba spełnić by dołączyć ?

Wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Jeśli lubisz ludzi, potrafisz działać w zespole, a przede wszystkim chcesz pomagać i się rozwijać, możesz być pewny/a, że się nadajesz. Nie zastanawiaj się, tylko po prostu do nas dołącz.

Wolontariuszami mogą być osoby pełnoletnie. Jeśli masz przynajmniej 16 lat, w Paczce również jest dla Ciebie miejsce. Wystarczy zgoda rodziców i możesz zostać Wolontariuszem Wspomagającym. Będziesz brał/a udział w spotkaniach z rodzinami i pomagał/a mu budować rejon. Poznasz Paczkę, by w kolejnych edycjach wejść we wszystkie zadania z doświadczeniem!

Jakie są plusy wolontariatu w Szlachetnej paczce ?

Wolontariat w szlachetnej paczce niesie za sobą dużo zalec miedzy innymi zdobywamy doświadczenie potrzebne na rynku pracy, poznajemy nowych ludzi, nabieramy odwagę i najważniejsza jest  podjęcie wyzwania.

Wolontariat w Paczce czy Akademii to coś więcej niż pomaganie innym – twierdzą zgodnie ci, którzy już wiedzą, jak ogromne poczucie wpływu daje uczestnictwo w jednym z tych dwóch programów społecznych. Wielu z nich zostaje w wolontariacie na dłużej, kontynuując zmianę – również tę, która dokonuje się w ich życiu.

Działając w Paczce, robi się dużo dobrego dla innych i to jest piękne, kiedy można dostrzegać uśmiech u osób, którym się pomogło.

Tylko w zeszłym roku dzięki pracy wolontariuszy wsparcie otrzymało ponad 14,5 tysiąca rodzin z całego kraju, a łączna wartość przekazanych paczek sięgnęła niemal 46 mln zł.

Wejdź na www.superw.pl, wyślij zgłoszenie i zostań jednym z nich!

 

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz