Zamknij
REKLAMA

81. rocznica mordu na ludności wiejskiej w Czekaju

08:36, 08.09.2020 | materiał partnera
Skomentuj
REKLAMA

Uroczystości patriotyczno-religijne związane z obchodami 81. rocznicy mordu na ludności wiejskiej w Czekaju, z udziałem Reprezentacyjnego Oddziału Konnego Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich, odbędą się w dniu 8 września (wtorek) 2020 r. o godz. 17.00 przy pomniku w Czekaju. Rozpocznie je Msza św. polowa w intencji Ofiar.

Uroczystość jest wyjątkową okazją, aby uczcić pamięć rodaków zamordowanych przez niemieckiego okupanta wkrótce po wybuchu II wojny światowej. To moment, który co roku skłania nas do głębokiej refleksji nad losem człowieka w obliczu wydarzeń wojennych.

Na uroczystości zapraszają: Burmistrz Miasta Uniejów, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Uniejowie, Sołtys i Sołectwo wsi Czekaj, Dyrektor  Miejsko-Gminnego  Ośrodka Kultury w Uniejowie.

Ważna informacja dla wszystkich osób planujących udział w uroczystościach: Ze względu na wyjątkową i trudną od marca br. sytuację związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, prosimy wszystkich uczestników o dostosowanie się do obowiązujących zasad sanitarnych. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych osób.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA