Zamknij
REKLAMA

Ślubowanie pierwszoklasistów [ZDJĘCIA]

08:06, 07.10.2020 | M.K
Skomentuj SP Wielenin
REKLAMA

2 października 2020 r. w Szkole Podstawowej w Wieleninie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Z powodu wyjątkowych środków ostrożności podjętych w związku z panującą pandemią, pierwszy raz odbyło się ono bez udziału rodziców.

Uczniowie klasy I w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach zaśpiewali piosenki i recytowali wiersze, które w pocie czoła ćwiczyli na długo przed uroczystością. Publiczność w tym niezwykle ważnym dniu stanowili dyrektor oraz uczniowie młodszych klas wraz ze swoimi wychowawcami. 

Po zakończonej części artystycznej, pierwszaki zwróciły się do Elżbiey Goszczyk- dyrektor szkoły o przyjęcie ich do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia SP Wielenin. „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion uczniów. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali statuetki i drobne prezenty ufundowane przez Szkolną Kasę Oszczędności w Wieleninie. Mimo niesprzyjających okoliczności, ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, którzy z pasowaniem na ucznia przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność reprezentowania nie tylko szkoły, ale całej społeczności z nią związanej. 

źródło: SP Wielenin

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA