Zamknij
REKLAMA

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego już za nami [FOTO]

15:15, 21.12.2020 | Materiał sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

19.12.2020 r. odbył się Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Poddębickiego, w którym wzięły udział 24 Koła. Z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią Covid – 19, mając na względzie wspólne bezpieczeństwo, zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia spotkanie było zorganizowane zdalnie (on-line). Zadanie realizowane było ze środków Województwa Łódzkiego w ramach Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie Na Plus” na rok 2020 przy współpracy z Fundacją „Inicjatywy Powiatu Poddębickiego”.

W spotkaniu uczestniczyli: Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Małgorzata Komajda – Starosta Poddębicki, Sebastian Romanowski – Przewodniczący Rady Powiatu Poddębickiego, Beata Przybylska, Piotr Kozłowski – Członkowie Zarządu Powiatu Poddębickiego, Ewa Bednarek, Przemysław Jaszczak – Radni Powiatu Poddębickiego.

Celem wydarzenia była integracja kół gospodyń wiejskich z powiatu, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy i podtrzymywanie tożsamości regionalnej. W ramach Zjazdu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów i prezentacji dorobku Kół na podstawie przesłanych przez Koła filmików w kategoriach: wizerunek Koła (prezentacja osiągnięć i dotychczasowej pracy Koła), potrawę (prezentacja potrawy i prezentacja ciasta) oraz rękodzieło (prezentacja wykonanego rękodzieła).

Wybór był bardzo trudny. Wszystkie Koła, które nadesłały swoje prezentacje wykazały się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Beata Przybylska – Członek Zarządu Powiatu Poddębickiego i Łukasz Drewniak – Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, Inwestycji, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu po burzliwych obradach przyznała następujące miejsca:

W konkursie na ciasto:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Wielenin Kolonia

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „BRZÓZKI” z Brzezin

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Dzierząźnie

oraz wyróżnienia dla : Koła Gospodyń Wiejskich „Brudnowianki” z Brudnowa, Koła Gospodyń Wiejskich „Bukowianie” w Byczynie, Koła Gospodyń Wiejskich „Orzechy” w Orzeszkowie i Koła Gospodyń Wiejskich w Chodakach;

W konkursie na potrawę:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowie

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbróweczki” z Dąbrówki

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Konopnicy

i wyróżnienia dla: Koła Gospodyń Wiejskich w Dominikowicach, Koła Gospodyń Wiejskich w Ostrowsku, Koła Gospodyń Wiejskich „Sędowianki” w Sędowie;

w konkursie na rękodzieło:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Bukowianie” w Byczynie

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki” w Wieleninie

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Zygrach

wyróżnienia dla: Koła Gospodyń Wiejskich „Dąbróweczki” z Dąbrówki, Koła Gospodyń Wiejskich w Dominikowicach, Koła Gospodyń Wiejskich w Polesiu, Koła Gospodyń Wiejskich „Rożniatowianki” w Rożniatowie, Koła Gospodyń Wiejskich „Sędowianki” w Sędowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Wilamowie;

w konkursie na wizerunek:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Sędowianki” w Sędowie

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Brudnowianki” w Brudnowie

III miejsce – ex aequo Koło Gospodyń Wiejskich Rzeczyca – Ralewice i Koło Gospodyń Wiejskich „Zadzimianki” w Zadzimiu

wyróżnienia: Koło Gospodyń Wiejskich „Bukowianie” w Byczynie, Koło Gospodyn Wiejskich „Jawor” Złotnikach, Koło Gospodyń Wiejskich w Spycimierzu, Koło Gospodyń Wiejskich w Wilamowie, Koło Gospodyń Wiejskich „Włościanki” w Wieleninie.

 

Ponadto nagrody za udział ufundowali: Piotr Polak – Poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska, Małgorzata Komajda, Piotr Majer, Sebastian Romanowski, Beata Przybylska, Piotr Kozłowski i Łukasz Drewniak dla Kół Gospodyń Wiejskich w: Chodakach, Ostrowsku, Rożniatowie, Spycimierzu, Dominikowicach, Złotnikach, Orzeszkowie i Polesiu. Nagrody za udział ufundował także Przemysław Błaszczyk – Senator RP dla: Koła Gospodyń Wiejskich „Lipniczanie”, Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemieniewie i Koła Gospodyń Wiejskich w Brzegu.

 

Pani Dorota Więckowska – Przewodnicząca Komisji Konkursowej serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie wszystkich filmików konkursowych oraz wyraziła podziw dla ciągłej chęci przekazywania zwyczajów kultury ludowej z pokolenia na pokolenie.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie wydarzenia Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Starosta Poddębicki – Małgorzata Komajda i Sebastian Romanowski – Przewodniczący Rady Powiatu złożyli wszystkim uczestnikom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich uświetnił swoim występem Norbert Kuświk – młody artysta z naszego Powiatu, laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych (w tym roku organizowanych on – line).

Relacja ze Zjazdu Kół Gospodyń Wiejskich dostępna jest na kanale YouTube Powiatu Poddębickiego. Zapraszamy do obejrzenia!

 

(Materiał sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA