Zamknij
REKLAMA

Szkoła w Wilamowie świętowała uchwalenie Konstytucji 3 maja

08:06, 01.05.2021 | M.K
Skomentuj Tematyce patriotycznej poświęcona została także harcerska zbiórka ?Wilamowskich Orłów?. Fot. Szkoła Podstawowa w Wilamowie.
REKLAMA

Szkoła w Wilamowie świętowała kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja pomimo pandemii. Na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki przybliżające okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji – Konstytucji 3 maja.

Aby zaakcentować pamięć o tym wydarzeniu, uczniowie podczas lekcji on-line pojawili się ubrani na biało-czerwono, z polskimi flagami, kotylionami lub wiankami na głowie w kolorze naszych barw narodowych.

,,Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja miały ograniczony charakter. Nie mogliśmy wspólnie spotkać się i celebrować święta, ale nie oznacza to, że zapomnieliśmy o tym ważnym dniu" - mówią uczniowie i nauczyciele SP w Wilamowie.

[FOTORELACJA]1133[/FOTORELACJA]

Znacznie uroczyściej rocznicę uchwalenia konstytucji świętowały dzieci z oddziału przedszkolnego. Już od wielu dni przygotowywały występ poświęcony majowym świętom: Świętu Pracy, Świętu Flagi oraz 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. W przystępny sposób starano się wyjaśnić publiczności, którą stanowili uczniowie klasy I, wydarzenia upamiętniane w czasie najbliższych dni. Całość występu urozmaiciły piosenki oraz wiersze patriotyczne. 

Tematyce patriotycznej poświęcona została także harcerska zbiórka „Wilamowskich Orłów”. Odbyła się ona w pobliskim lesie, gdzie poszczególne zastępy musiały odnaleźć specjalnie oznaczone punkty z zadaniami do wykonania w jak najkrótszym czasie. Polecenia dotyczyły m.in.: ułożenia z małych kawałków i wyklejenia na kartce polskiego godła; wykonania flagi z bibuły i szyszek, a także stworzenia z rozsypanki logicznej, poprawnej notatki na temat wydarzeń 3 maja 1791 roku.

W przygotowania obchodów włączyły się nauczycielki SP Wilamów: Izabela Wróbel, Andżelika Górecka i Joanna Binkiewicz.

fot. SP Wilamów

[ZT]3773[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%