Zamknij
REKLAMA

Ile zebrano dla Amelki w Uniejowie? Wciąż można pomóc

08:48, 03.08.2021 | M.K
Zbiórkę dla małej Amelki zorganizowano w niedzielę 25 lipca w Uniejowie. Fot. https://www.facebook.com/Amelka-z-amioplazj%C4%85-101443808249786/
REKLAMA

Ponad osiem tysięcy złotych na leczenie udało się zebrać podczas charytatywnego kiermaszu ciast dla małej Amelki Gidelskiej, który odbył się przy kościele w Uniejowie 25 lipca. 

Amelka z Białej Drugiej (w województwie łódzkim) choruje na artrogrypozę, a dokładniej amioplazę, która jest wrodzoną sztywnością stawów. Chorobie tej towarzyszą przykurcze w nadgarstkach, brak zgięcia w łokciach i stopy końsko-szpotawe. Bez leczenia operacyjnego wartego trzy i pół miliona złotych sprawność dziewczynki pozostanie jedynie w sferze marzeń. 25 lipca pod kościołem w Uniejowie zorganizowano kiermasz ciast, podczas którego najbliżsi dziewczynki zbierali środki na kosztowne leczenie Amelki. Dzięki hojności uniejowian oraz osób, które wsparły zbiórkę udało się zebrać 8 452,28 zł. W pieczenie i przygotowanie paczuszek z ciastami na kiermasz włączyły się również Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Uniejów. Więcej info w poście na FB poniżej.

Ci, którzy chcieliby włączyć się w zbiórkę dla Amelki mogą wpłacać pieniądze na internetową zbiórkę na https://www.siepomaga.pl/amelka. Obecnie do koniecznej kwoty na operacje i rehabilitację za granicą potrzebne jest jeszcze ponad dwa miliony złotych.

To nie wszystko, w pomoc w zebraniu gigantycznej kwoty, która daje szansę na normalne życie i sprawność włączają się także muzyczne gwiazdy. Już w najbliższy weekend 7-8.08.2021 .r na placu targowiska miejskiego przy ul. Zielonej w Wieluniu odbędzie się zbiórka z udziałem GWIAZD.

W Wieluniu zobaczymy takie gwiazdy jak: Kordian, Ronnie Ferrari, Sławomir, Markus P., Toskańsky, Red Queen. Wejście na zbiórkę to tylko 10 zł wpłacane na cegiełkę na leczenie Amelki.

Amelkę czeka jeszcze długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja. Informacje na temat zbiórek i postępów w leczeniu rodzice dziewczynki publikują na fanpage - https://www.facebook.com/Amelka-z-amioplazją

[ZT]4207[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%