Zamknij
REKLAMA

Policjanci zebrali nakrętki dla dwóch chorych dziewczynek

09:40, 06.08.2021 | M.K
Policjanci i pracownicy poddębickiej komendy, po raz kolejny włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, która ma na celu pomóc potrzebującym. . fot. KPP w Poddębicach
REKLAMA

Policjanci i pracownicy poddębickiej komendy, po raz kolejny włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, która ma na celu pomóc potrzebującym. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą dziewczynkom w walce z chorobą.

Policjanci z Poddębic pomagają.

Od kilku lat policjanci i pracownicy poddębickiej komendy włączają się w akcję zbierania nakrętek, które przekazywane są na wsparcie leczenia i rehabilitacji chorych dzieci.

Tym razem, odpowiadając na apel o pomoc dla zmagających się z chorobą dziewczynek z terenu naszego powiatu, policjanci i pracownicy jednostki zebrali kilka worków plastikowych nakrętek.

Wiktoria Krawczyk to 6-letnia mieszkanka gminy Pęczniew, która od października 2020 roku walczy o życie. U dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu DIPG. Iga Piątek to 7-letnia dziewczynka z Poddębic, u której w sierpniu 2020 roku zdiagnozowano guza mózgu. Iga potrzebuje wsparcia profesjonalistów w dziedzinie neurorehabilitacji i neuropsychologii.

Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem, z którego można wytwarzać m.in. opakowania, doniczki. Razem możemy więcej!

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%