Zamknij
REKLAMA

Święto Niepodległości w wilamowskiej podstawówce

08:10, 11.11.2021 | .
fot. SP w Wilamowie
REKLAMA

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Wilamowie przygotowali pod kierunkiem Joanny Binkiewicz i Katarzyny Pajor uroczysty apel.

,,Występujący w przedstawieniu dziewczyna i chłopak udali się do babci i dziadka, prosząc ich, aby w przystępny sposób opowiedzieli historię upadku Polski oraz okoliczności odzyskania niepodległości. Pojawiające się w trakcie apelu postacie matki, nauczycielki i księdza obrazowo przybliżyły widzom realia życia naszych rodaków w czasach zaborów. Wierzymy, że przedstawienie dziejów upadku i odrodzenia się Polski w sposób prosty i przystępny sprawiło, że wszyscy uczniowie, także ci najmłodsi, zrozumieli sens i wagę Święta Niepodległości." - przybliża scenariusz przedstawienia nauczycielka SP w Wilamowie Joanna Binkiewicz.

Przedstawienie uatrakcyjniły piosenki patriotyczne, m.in. „Co to jest niepodległość?, „Niepodległość – trudne słowo” czy „Niepodległa, niepokorna” w wykonaniu uczniów. Najbardziej uroczystym momentem akademii było wspólne odśpiewanie – w obecności pocztu sztandarowego szkoły – „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób placówka po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Apel zakończył wykonany przez szóstoklasistów „biało-czerwony taniec” ze wstęgami w barwach naszej Ojczyzny.

O ważnym dla naszego kraju święcie pamiętały również przedszkolaki z grupy starszaków. Razem z Izabelą Wróbel przygotowały występ dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z oddziału 3- i 4-latków. Przedszkolaki w wierszach i piosenkach przedstawiły losy naszego kraju, a także przypomniały o naszych symbolach narodowych. Na koniec wspólnie recytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”. 

fot. SP Wilamów

[FOTORELACJA]1240[/FOTORELACJA]

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%