Zamknij
REKLAMA

Przetarg na montaż odnawialnego źródła energii w szkole w Wilamowie ogłoszony

08:49, 29.11.2021 | materiał partnera
Skomentuj Przetarg na montaż odnawialnego źródła energii w szkole w Wilamowie ogłoszony
REKLAMA

Burmistrz Miasta Uniejów ogłosił przetarg na dostawę i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii w Szkole Podstawowej w Wilamowie. Procedura ruszyła w dniu 23 listopada br.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Montaż odnawialnego źródła ciepła i energii elektrycznej dla budynku Szkoły Podstawowej w Wilamowie.” Nowe źródło ciepła zapewni w pełni ekologiczne ogrzewanie, a także zmniejszy zapotrzebowanie na energię elektryczną. W ramach zadania wykonawca będzie zobowiązany opracować projekt, uzyskać niezbędne pozwolenia oraz wykonać prace budowlane dla kompleksowej modernizacji energetycznej Szkoły Podstawowej w Wilamowie, gm. Uniejów.

Zakres przedsięwzięcia obejmuje:– montaż systemu paneli fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną z energii odnawialnej (słonecznej), która będzie zasilać wewnętrzną sieć energetyczną i pozwoli zmniejszyć produkcję z konwencjonalnych źródeł energii oraz zredukować emisje zanieczyszczeń do atmosfery;– modernizację systemu produkcji i dystrybucji ciepłej wody użytkowej poprzez wymianę starych pojemnościowych i przepływowych ogrzewaczy elektrycznych i wymiennikowych na nowe wysokosprawne elektryczne ogrzewacze przepływowe, sterowane elektronicznie z czujnikiem temperatury wypływu i przeznaczone do zaopatrywania w ciepłą wodę wielu punktów poboru;– modernizację układu grzewczego poprzez demontaż istniejącej technologii kotłowni i układu grzewczego w budynku oraz montaż nowego źródła ciepła w postaci zestawu złożonego z dwóch gazowych absorpcyjnych pomp ciepła oraz kondensacyjnego kotła gazowego, wykonanie nowej instalacji grzewczej, montaż nowych grzejników stalowych płytowych z wbudowanymi zaworami termostatycznymi i głowicami.

Wykonawca przeszkoli wreszcie oddelegowanego do tego celu pracownika Szkoły Podstawowej w Wilamowie w zakresie obsługi instalacji.Przebieg prac w salach lekcyjnych, które byłyby wykonane w trakcie roku szkolnego, nie będzie zakłócać procesu edukacji dlatego, że harmonogram zostanie ustalony z dyrektor szkoły w taki sposób, aby pracownicy wykonywali roboty już po zakończeniu zajęć lekcyjnych.

Na realizację zadania inwestycyjnego Gmina Uniejów uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu mają czas na złożenie ofert do 9 grudnia 2021 r. do godz. 10.00.

Ogłoszenie o przetargu dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej: „Montaż odnawialnego źródła ciepła i energii elektrycznej dla budynku Szkoły Podstawowej w Wilamowie”.

(MŁ)

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%