Zamknij
REKLAMA

Integracyjny dzień w wilamowskiej podstawówce

09:53, 06.12.2021 | .
REKLAMA

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Szkoła Podstawowa w Wilamowie postanowiła uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób.

Atrakcje dla uczniów przygotowały nauczycielki- Katarzyna Pajor, Monika Adamiak i Wioleta Pietrzykowska.

Już kilka tygodni wcześniej zwróciliśmy się z prośbą do szkół i instytucji z terenu naszej gminy, aby tego dnia zintegrowali się z naszą placówką, ubierając się na żółto. My również w piątek byliśmy w szkole w tym kolorze – żółty to kolor integracji z osobami niepełnosprawnymi - mówią nauczycielki.

[FOTORELACJA]1254[/FOTORELACJA]

Na pierwszej godzinie lekcyjnej odbyły się zajęcia związane z tematem niepełnosprawności. Młodsze dzieci - poprzez malowanie farbami z zawiązanymi oczami - uświadomiły sobie, jak trudno jest funkcjonować osobie niewidomej. Natomiast starsi uczniowie obejrzeli film pt.: „Zobacz we mnie człowieka” oraz wykonali karty pracy związane niepełnosprawnością.

Oprócz wyżej wymienionych zajęć przez dwa dni działał w szkole charytatywny kiermasz słodkości, podczas którego sprzedawane były słodycze, a zysk z kiermaszu zostanie w całości przekazany na pomoc finansową dla najbardziej potrzebujących, niepełnosprawnych uczniów szkoły.

W tym dniu rozstrzygnięte zostały dwa gminne konkursy. W pierwszym, dla klas V-VIII pt.: Jesteśmy tacy sami - słynne osoby niepełnosprawne , nagrody otrzymali:

I miejsce – Maja Pilarczyk, klasa V, SP Uniejów
II miejsce – Igor Koralewski, klasa VII, SP Uniejów
III miejsce – Nina Górka, klasa VI, SP Wilamów
Wyróżnienie – Wiktoria Kokorzycka, klasa VIII, SP Wilamów

Drugi konkurs pt.: Jesteśmy tacy sami – integracja w oczach dziecka adresowany był do dzieci z przedszkoli i uczniów klas I- IV. Komisja przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I grupa – dzieci w wieku od 5 do 6 lat
I miejsce – Antonina Pietrzykowska, oddział przedszkolny SP Wielenin
II miejsce – Błażej Kurz, oddział przedszkolny SP Wilamów
III miejsce – Dagmara Sobczak, Miejskie Przedszkole w Uniejowie
Wyróżnienie – Hubert Kozłowski, oddział przedszkolny Wielenin

II grupa – uczniowie klas I-IV
I miejsce – Joanna Wrąbel, klasa I, SP Wilamów, Jakub Smulik, klasa I, SP Uniejów
II miejsce – Amelia Wrąbel, klasa III, SP Wilamów , Milena Olczyńska, klasa IV, SP Uniejów
III miejsce – Hanna Wójcik, klasa I, SP Uniejów, Jan Tomaszewski, klasa III, SP Wilamów
Wyróżnienie – Julia Antoniak, klasa II, SP Uniejów, Marcel Graczyk, klasa II, SP Wielenin.

Sponsorami w konkursach byli: K-FLEX z Wielenina, Bank Spółdzielczy w Poddębicach oraz przedsiębiorstwo „Termy Uniejów”, dzięki którym udało się zakupić nagrody dla laureatów konkursu oraz zorganizować charytatywny kiermasz. Pomoc sponsorów pozwoli również stworzyć salkę logopedyczno- rewalidacyjną, bardzo potrzebną w pracy z uczniami z niepełnosprawnościami. Podziękowania należą się również KGW w Wilamowie za wypożyczenie maszyny do waty cukrowej.

Mamy nadzieję, że obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami stanowiły nie tylko okazję do integracji dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi, ale również zwróciły uwagę uczniów na problemy i potrzeby osób z dysfunkcjami - mówią organizatorzy wydarzenia w SP Wilamów.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%