Zamknij
REKLAMA

Budowa kanalizacji sanitarnej w Brzezinach rozpoczęta

14:57, 24.01.2022 | materiał partnera
Budowa kanalizacji sanitarnej w Brzezinach rozpoczęta. Fot. UM w Uniejowie
REKLAMA

Na terenie gminy Uniejów sukcesywnie powstają kolejne kilometry wodociągów i kanalizacji. Tym razem do nowej sieci wodociągowej i sanitarnej zostaną przyłączeni mieszkańcy miejscowości Brzeziny.

Budowa kanalizacji sanitarnej w Brzezinach rozpoczęta

Prace ziemne dla tej części zadania inwestycyjnego rozpoczęto w grudniu ubiegłego roku. W pierwszym, realizowanym obecnie, etapie przedsięwzięcia wykonawca buduje podziemny rurociąg na linii Brzeziny – Uniejów (miejska oczyszczalnia ścieków). Dopiero, gdy to połączenie będzie gotowe, rozpoczną się roboty ziemne wzdłuż linii jezdni już na terenie samej miejscowości.

Dzięki przeprowadzonej inwestycji powstanie 1,2 km kanalizacji tłocznej oraz 1,4 km kanalizacji grawitacyjnej. W ramach prac, do istniejącej sieci wodociągowej zostanie przyłączone jedno gospodarstwo. Efektem przedsięwzięcia będzie skanalizowanie w sumie 38 gospodarstw położonych na terenie Brzezin, z których nieczystości będą odprowadzane do oczyszczalni ścieków, znajdującej się w północno – wschodniej części Uniejowa.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm “EVECO” EWA PERAJ (lider konsorcjum) oraz PPHU EKOINŻBUD Piotr Peraj z siedzibą w Uniejowie (członek konsorcjum). Zawarta w czerwcu ubiegłego roku umowa, o wartości blisko 3,3 mln zł brutto, oprócz wykonania prac w zakresie skanalizowania Brzezin, obejmuje dodatkowo budowę sieci wodociągowej w ulicach Reymonta i Kościelnickiej oraz budowę sieci sanitarnej w ul. Targowej na potrzeby odprowadzania ścieków bytowo – sanitarnych do przepompowni ścieków.

Inwestycja jest jednym z elementów realizowanego na szeroką skalę zadania pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Uniejów i Aglomeracji Uniejów”. Zakres całego przedsięwzięcia, które w dużej mierze zostało już wykonane, uwzględnia realizację następujących prac:

– budowę kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 8,489 km w tym: budowę kanalizacji sanitarnej w Uniejowie w ul. Wiśniowej, Targowej, Dąbskiej, Orzechowej, Konopnickiej, Szkolnej, Kościelnej, Portowej, a także kanału tłocznego pod rzeką Wartą i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzeziny oraz Ostrowsko;

– budowę sieci wodociągowej o łącznej długości 12,499 km w tym w Uniejowie w ul. Sienkiewicza, Dąbskiej, Kościelnickiej, Biskupa W. Owczarka, Kościelnej, Polnej, Miodowej, Bł. Bogumiła, Reymonta, Wiśniowej, Kwiatowej, Lipowej, Różanej, Tęczowej, Makowej i Portowej;

– rozbudowę stacji uzdatniania wody w Uniejowie i Ostrowsku;

– rozbudowę oczyszczalni ścieków w Uniejowie.

Na rozbudowę infrastruktury wodno-ściekowej gmina Uniejów pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

(MB)

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%