Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy walczą o utrzymanie oddziału pediatrycznego w poddębickim szpitalu. Jest petycja do wojewody

10:54, 04.05.2022 | .
REKLAMA

Mieszkańcy wciąż walczą o oddział pediatryczny, którego działalność zawieszono w poddębickim szpitalu. W efekcie ma zostać zlikwidowany, a w jego miejsce powstać inny, rentowny oddział specjalistyczny. Jest petycja, która trafić ma do wojewody łódzkiego. Wciąż można ją podpisać i poprzeć próby ratowania oddziału, na który dotychczas trafiali najmłodsi pacjenci, również z Uniejowa.

Mieszkańcy walczą o oddział pediatryczny w poddębickim szpitalu. Jest petycja do wojewody łódzkiego

,,Przygotowaliśmy petycję do Wojewody Łódzkiego pana Tobiasza Bocheńskiego z prośbą o cofnięcie decyzji w sprawie zawieszenia, a w konsekwencji zamknięcia Oddziału Pediatrii w Szpitalu w Poddębicach. Prosimy, by każdy dla kogo ta sprawa jest ważna podpisał się pod petycją lub dołączył do nas i wsparł nas w zbiórce podpisów. Chcemy, by podpisów było jak najwięcej, by nasz głos został wysłuchany. Petycja wraz z naszymi podpisami zostanie wysłana również do wiadomości Starosty Poddębickiego Pani Małgorzaty Komajdy i Prezesa Poddębickiego Centrum Zdrowia Pana Jana Krakowiaka" - informuje Marcin Katusza - inicjator zbiórki podpisów pod petycją.

Oddział Pediatryczny i Neonatologiczny Poddębickiego Centrum Zdrowia sp. z o.o. został zawieszony z dniem 1 kwietnia br. To efekt strat jakie generuje oddział dziecięcy w poddębickim szpitalu, wyjaśnia placówka. Nie widać jednak żadnych konkretnych działań ze strony władz powiatu i miasta, w którym funkcjonuje szpital, które pomogłyby uratować funkcjonowanie oddziału, gdzie trafiają najmłodsi mieszkańcy powiatu poddębickiego.

Decyzja poddębickiego szpitala oznacza, że dzieci z terenu powiatu poddębickiego wymagające hospitalizacji, przyjmowane będą do odpowiednich oddziałów w Łęczycy, Zgierzu oraz innych szpitali na terenie województwa łódzkiego. 

W Poddębicach podpisy pod petycją do wojewody zbierane były m.in. w majowy weekend. 

Jest spory odzew wśród ludzi, którzy chcą, by petycje wysłać im na maila, potem drukują i zbierają podpisy wśród sąsiedztwa - mówi Marcin Katusza, jeden z inicjatorów akcji.

Każdy kto chciałby podpisać petycję może wysłać prośbę o przesłanie jej druku na na adres e-mail: [email protected]  Podpisane petycje zbierane będą najprawdopodobniej do połowy maja. 

,,Spodziewamy się dalszych kroków że strony szpitala by doprowadzić do zamknięcia oddziału ginekologiczno-położniczego. Co w konsekwencji doprowadzi do zamknięcia przychodni pediatrii i ginekologii. W zastępstwie za pediatrię planowany jest oddział leczenia kręgosłupa. Niestety kasa jest ważniejsza niż zdrowie mieszkańców, a przede wszystkim dzieci'' - mówi Marcin Katusza.

Na facebooku powstała grupa NIE DAMY ZAMKNĄĆ PEDIATRII W PODDĘBICKIM SZPITALU, gdzie można znaleźć informacje o stacjonarnych zbiórkach podpisów pod petycją oraz aktualne informacje. Obecnie do grupy przystąpiło prawie 800 osób, które popierają ratowanie oddziału.

 

[ZT]5430[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%