Zamknij
REKLAMA

Uniejów: Policjant po służbie zatrzymał wandali demolujących piwnice na jednym z osiedli bloków w Uniejowie

13:53, 06.04.2022 | .
Policjant po służbie zatrzymał wandali demolujących piwnice bloku w Uniejowie. fot. KPP w Poddębicach
REKLAMA

Poddębicki policjant z wydziału kryminalnego w czasie wolnym od służby ujął jednego z mężczyzn demolujących piwnice w blokach na terenie Uniejowa. Drugi sprawca został zatrzymany podczas interwencji funkcjonariuszy z uniejowskiego komisariatu. Nietrzeźwym wandalom grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjant po służbie zatrzymał wandali demolujących piwnice bloku w Uniejowie

4 kwietnia 2022 roku około godziny 2:20 w nocy dyżurny poddębickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu sprawcy dewastacji pomieszczeń w blokach na terenie Uniejowa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zdarzenia zastali zgłaszającego, policjanta z wydziału kryminalnego, który w czasie wolnym od służby ujął sprawcę zniszczenia mienia.

Funkcjonariusz usłyszał odgłos tłuczonego szkła w piwnicy bloku mieszkalnego, więc postanowił to sprawdzić. Gdy zszedł do piwnicy, zobaczył dwie osoby, które na jego widok zaczęły uciekać. Policjant ujął i obezwładnił jednego z mężczyzn. Był to 53-latek. Jego kompan, 41-latek, został zatrzymany podczas próby ucieczki z miejsca zdarzenia przez interweniujący uniejowski patrol.

Okazało się, że dwaj kompani „od demolki” za pomocą metalowego łomu uszkodzili 20 lamp oświetleniowych w dwóch blokach mieszkalnych. Jeden ze sprawców miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, drugi ponad promil. Mężczyźni trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w poddębickiej komendzie. Obaj przyznali się do zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Poddębice

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%