Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Uniejowa pomogli wyjść osobom z płonącego budynku

09.46, 18.01.2023 . Aktualizacja: 08.30, 19.01.2023
zdjęcie ilustracyjne. czytelnik
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu w Uniejowie z narażeniem życia weszli do budynku, w którym doszło do pożaru. W zadymionym pomieszczeniu odnaleźli dwie kobiety. Jedna z nich miała problemy z poruszaniem się. Po działaniach ratunkowych, funkcjonariuszom oraz seniorce udzielono pomocy medycznej.

Policjanci z Uniejowa pomogli wyjść osobom z płonącego budynku

15 stycznia 2023 roku o godzinie 2:50 dyżurny poddębickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w Uniejowie. Na interwencję pod wskazany adres przyjechał miejscowy patrol policji. Przed budynkiem zastano zdenerwowanego mężczyznę, który oświadczył że doszło do pożaru, a wewnątrz przebywają domownicy, 57 i 91-latka. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o ratowaniu osób i szybko weszli do budynku.

Piętrowy budynek był bardzo zadymiony, co utrudniało lokalizację kobiet. W pewnym momencie funkcjonariusze usłyszeli nawoływanie o pomoc. Pobiegli więc w kierunku z którego dobiegały krzyki. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dwie kobiety. 57-latka z pomocą funkcjonariuszki trafiła do wyjścia, gdzie przy asyście strażaków wyposażonych w butle z tlenem bezpiecznie opuściły wspólnie budynek. W tym samym czasie dowódca patrolu wyprowadził seniorkę na balkon, by zaczerpnęła świeżego powietrza. Kobieta miała problemy z poruszaniem się, więc wydostanie jej z budynku było znacznie utrudnione. Zadymienie pomieszczeń cały czas narastało, co zagrażało życiu i zdrowiu osób przebywających w budynku. Funkcjonariuszka  widząc swojego kolegę z patrolu na balkonie przekazała strażakom informację o jego położeniu. Dzięki temu ci mogli pomóc policjantowi bezpiecznie wynieść kobietę z budynku. Na miejscu po działaniach ratunkowych, 91-latce oraz policjantom udzielono pomocy medycznej - informuje KPP Poddębice.

źródło: KPP Poddębice

[ZT]7027[/ZT]

[ZT]3290[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%