Zamknij
REKLAMA

Zadzwonili na 112 dla żartu. Teraz zajmie się nimi sąd

08:48, 22.01.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

19 stycznia 2019 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał informację od dyspozytora WCPR, iż osoba zgłaszająca chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Na posesję dotarła także karetka pogotowia.

,,Policjanci pod wskazanym adresem zastali dwóch rozbawionych mężczyzn, których rozpytano na okoliczność zgłoszenia.  Osoby te stanowczo wyparły się faktu aby dzwoniły pod numer 112. To nieadekwatne do sytuacji zachowanie mężczyzn wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze szybko skontaktowali się z dyspozytorem WCPR, aby ten wykonał połączenie na numer, z którego otrzymano zgłoszenie. W tej chwili telefon trzymany w dłoni przez jednego z mężczyzn zaczął dzwonić" - informuje st.sierż. Sylwia Kaźmierczak, oficer prasowy poddębickiej policji.

Ponadto policjanci ustali, że to nie pierwszy taki „żart” wykonany przez 23 i 26-latka – mieszkańców gminy Poddębice. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje Sąd.

Wywołałeś fałszywy alarm? Możesz trafić nawet do aresztu. Policja apeluje

Warto pamiętać, aby przed wybraniem numeru alarmowego zastanowić się czy sprawa, którą zgłaszamy, na pewno wymaga interwencji Policji. Musimy pamiętać o tym, że w momencie, kiedy blokujemy linię alarmową, czy też niepotrzebnie angażujemy patrol policji,  ktoś inny może potrzebować pilnie pomocy. Osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają Policję popełniają wykroczenia z art. art. 66. § 1.KW - „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.
66. § 2.KW – „Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych'' .

źródło: KPP Poddębice

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone