Zamknij
REKLAMA

Pożar pieca w K-Flex. Błyskawiczna reakcja pracowników

07:13, 21.03.2019 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie archiwalne.

Wczoraj rano w zakładzie produkcyjnym K-Flex Polska w Wieleninie Kolonia doszło do pożaru w jednej z hal. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, dzięki szybkiej akcji pracowników zakładu.

Dokładnie o godzinie 04:01 strażacy z KP PSP w Poddębicach zostali zaalarmowani do pożaru w zakładzie produkcyjnym K-Flex. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów Straży Pożarnej: trzy z JRG Poddębice, dwa z OSP Biernacice i po jednym z OSP Spycimierz, Uniejów oraz Wielenin. W wyniku zapalenia się osadu, w jednej z hal doszło do pożaru pieca do produkcji izolacji kauczukowej. Dzięki szybkiej reakcji pracowników pożar udało się ugasić przy pomocy gaśnic i hydrantów wewnętrznych jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Z dwóch hal, w których nastąpiło zadymienie ewakuowano 105 pracowników. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, oddymianiu i przewietrzaniu hal produkcyjnych. Strażacy, by wykluczyć obecność gazów niebezpiecznych sprawdzili także teren detektorem wielogazowym.  Akcja zakończyła się tuż po godzinie 6.

Jak udało nam się dowiedzieć od Bartlomieja Gröbnera - dyrektora zarządzającego K-Flex Polska, pożar nie spowodował dużych strat, a dalsza produkcja w zakładzie przebiega bez zakłóceń. 

 
Dzięki szybkiej reakcji pracowników pożar udało się ugasić jeszcze tuż przed przyjazdem straży pożarnej.
Zdj. KPPSP w Poddębicach.

[ZT]1915[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Saper Saper

0 1

Ciekawe ile pracowników ma kwalifikacje bądź szkolenie w takich przypadlosciach . Bo jak pracowałem ostatnio w firmie to zanim straż dojechała co miała 1.0 KM to z kolegami ugasilismy w tym przypadku widlowy wózek 16:07, 21.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jejajeja

3 0

no i brawo. Trudno żebyście stojąc obok nie gasili tylko czekali na straż. 16:44, 21.03.2019


Uniejów Zdrój vs K-FUniejów Zdrój vs K-F

1 0

Popatrzcie jak wyglądają czubki drzew przy zakładzie. Eko spaliny z produkcji zatruwają nie tylko najbliższą okolicę ale docierają i do miasta. Pora dostrzec ten problem Panie Burmistrzu i podjąć odpowiednie kroki. W przeciwnym wypadku uniejowski zdrój to fikcja i wprowadzanie w błąd wszystkich korzystających z jego dobrodziejstw. 10:28, 29.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JopekJopek

0 0

A co ma burmistrz do spalin? Jest chyba instytucja która zajmuje się ochroną środowiska. Poza tym ciekawe czym palisz w piecu ekologu anonimowy.
Od kiedy czubki drzew są niszczone ? Robiłeś badania? 21:22, 31.03.2019


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone