Zamknij
REKLAMA

Doborowe Czwartki w poddębickiej komendzie. Na czym polegają?

06:38, 06.03.2020 | M.K
Skomentuj Fot. KPP Poddębice.
REKLAMA

Od wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach ruszyły Doborowe Czwartki. W każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00 zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty.

Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 -do 15:00 można kontaktować się telefonicznie z Zespołem Kadr Szkolenia i Kontroli pod nr tel.: 47 845-22-48 lub 47 845-22-49. Policjanci udzielają wszelkich niezbędnych informacji. Pierwsi kandydaci już złożyli dokumenty w poddębickiej jednostce.

Kto może zostać policjantem??

Służbę w Policji może pełnić: obywatel polski o nieposzlakowanej opinii; który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe; korzystający z pełni praw publicznych; posiadający  co  najmniej  średnie  wykształcenie; posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych  szczególnej   dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować; dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie  informacji niejawnych.

Co daje służba w Policji:

- stabilne zatrudnienie;
- możliwość uzyskania praw emerytalnych po przepracowaniu 25 lat;
- uzyskanie tytułu licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
- adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestnictwo w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
- uczestnictwo w kursach językowych np. z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
- uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.
 

Składać dokumenty można przez cały rok

Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata do służby w Policji następujących dokumentów: - podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi przyjęcie do służby w Policji; - wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B)  - dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie; - kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie; - książeczka wojskowa zawierającą wpis potwierdzający odbycie  zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w: Zespole ds. Kadr, Szkolenia i Kontroli w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach przy ul. Targowej 22 lub Zespole Doboru i Rezerwy Kadrowej oraz Ewidencji  Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.

źródło: KPP w Poddębicach

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA