Zamknij
REKLAMA

Pomimo zakazu siedzieli na ławce i pili alkohol. Policja ukarała mężczyzn mandatami

11:27, 02.04.2020 | M.K
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Pomimo całkowitego zakazu gromadzenia się osób, 3 mężczyzn z powiatu poddębickiego nie dostosowało się do nowych zaleceń i złamało ten zakaz. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych. Kolejne mandaty posypały się podczas spożywania alkoholu na ławce przed blokiem.

1 kwietnia 2020 roku policjanci z Poddębic podczas nocnego patrolu ujawnili na terenie miasta grupkę mężczyzn. Oświadczyli oni, że przyjechali z sąsiedniej miejscowości w celach towarzyskich. Spotkanie nie było związane z niezbędnymi bieżącymi sprawami życia codziennego, uczestnicy kierowali się jedynie chęcią spędzenia czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Tego samego dnia policjanci patrolujący teren miasta zauważyli siedzącego na ławeczce mężczyznę, który spożywał alkohol. Mężczyzna ten został ukarany 2 mandatami za dwa wykroczenia.

[ZT]2673[/ZT]

[ZT]2677[/ZT]Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin, po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób.

źródło: KPP w Poddębicach

[ZT]2678[/ZT]

[ZT]2658[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZadziorZadzior

4 1

Zwykła ustawka , bo kto widział policjanta , no może przejazdem 10:41, 03.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adamadam

2 1

ile to mozna chlac te wode 09:20, 04.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA