Zamknij
REKLAMA

W długi weekend więcej policjantów na drogach

06:15, 10.06.2020 | M.K
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami długi czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach.

W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter. Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych. 

źródło: KWP ŁÓDŹ

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

mieszkaniec miastamieszkaniec miasta

1 2

Panie Burmistrzu podpisał Pan umowę z Policją na dodatkowe patrole w mieście, gdzie one są, samochody parkują na zakazach przykład przy przychodni na ul.orzechowej gdzie nie może wyjechać karetka , na ul. ogrodowej przy samej Gminie na ul.Bogumiła itp. Może trzeba stworzyć sieć ulic jedno kierunkowych? I jedna rzecz do Policji ,pandemia nie znikneła , może bardziej zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązyjących zaleceń MZdrowia(noszenie masek w sklepach i innych instytucjach objętych tym nakazem) chciałbym , żeby nie byli obojętni na podobne sytuacje i nie odwracali głowy . 22:21, 10.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lekarzlekarz

0 0

To jakaś pandemia w ogóle była czy może nikt nie zweryfikował tego i wpadł w panikę? :) 16:55, 13.06.2020


UNWUNW

1 1

Kochani dajcie spokój burmistrzowi, on robi, co może żeby tylko Uniejów był bezpieczny,żeby koronawirus nas wszystkich nie dotknął. Ten człowiek jest Wielkim człowiekiem dla Uniejowa. Bez niego dziś Uniejów by nie istniał!
21:15, 16.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MGMG

0 0

nie było JK był Uniejów ,nie będzie JK będzie
Uniejów i tyle w tym tym temacie 20:42, 17.06.2020


REKLAMA