Zamknij
REKLAMA

3-latka wpadła w Uniejowie pod samochód

11:15, 30.07.2020 | M.K
Skomentuj Zdjęcie archiwalne uniejow.net.pl
REKLAMA

W Uniejowie, 3-letnie dziecko wtargnęło na jezdnię i wpadło pod samochód. Dziewczynka została przetransportowana do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

29 lipca około godziny 14:00, dyżurny poddębickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem dziecka. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani policjanci i zespół ratownictwa medycznego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że rodzice z dziećmi chcieli przejść na drugą stronę jezdni. 3 - letnia dziewczynka wyrwała się z ręki ojca. Dziecko niespodziewanie wbiegło na jezdnię i zostało potrącone przez nadjeżdżającą toyotę, którą kierowała 41-latka. Kobieta była trzeźwa. Dziecko z ogólnymi obrażeniami zostało przetransportowane do szpitala w Łodzi na obserwację. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia, będą wyjaśniane przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Latem dochodzi do większej liczby wypadków i kolizji z udziałem najmłodszych. Konieczne jest, aby miejsca, w których bawią się dzieci były bezpieczne, oddzielone od drogi, a dzieci właściwie nadzorowane. W wielu sytuacjach wyeliminuje to, bądź ograniczy, ryzyko uczestnictwa dzieci w zdarzeniach drogowych i uchroni je przez wynikającymi z tego następstwami - informuje Policja.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dziecko do lat siedmiu, nie może samodzielnie poruszać się po drogach publicznych. Wyjątkiem są strefy zamieszkania oraz drogi przeznaczone wyłącznie dla pieszych. Jeżeli osoba dorosła, wbrew obowiązkowi opieki, dopuści do przebywania małoletniego na drodze publicznej, może zostać ukarana grzywną.

źródło: KPP Poddębice

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%