Zamknij
REKLAMA

Zderzenie terenówki z jeleniem. Poddębicka policja apeluje o ostrożność

18:14, 08.03.2021 | M.K
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne. źródło googlemaps
REKLAMA

Do niebezpiecznego zderzenia samochodu terenowego z przebiegającym drogę jeleniem doszło na drodze krajowej 72 w Pradze pod Poddębicami. W tych okolicach często dochodzi do groźnych sytuacji z udziałem dzikich zwierząt. Poddębicka policja apeluje do kierowców o ostrożność.

Do zdarzenia doszło 5 marca 2021 roku o godzinie 9:20, w miejscowości Praga w gminie Poddębice (DK72). Kierujący samochodem marki Nissan Patrol, na prostym odcinku drogi zderzył się z przebiegającym przez drogę jeleniem. Kierujący i pasażer nie odnieśli obrażeń, natomiast zwierzę nie przeżyło starcia z pojazdem.

,,Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól. Coraz częściej na drogę wychodzą dzikie zwierzęta i dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem. Pamiętajmy, że zderzenie z sarną, łosiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Dlatego, poruszając się drogą biegnącą przez tereny leśne należy zachować czujność '' - apeluje poddębicka policja.

 

Nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, że wjeżdżając w tereny leśne muszą zachować szczególną ostrożność. Na jezdnię mogą wybiec dzikie zwierzęta. Przy zbyt dużej prędkości prowadzący auto może nie zdążyć zareagować. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi przez kierujących.

Dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu - to właśnie wtedy trzeba podróżować ze wzmożoną uwagą. Dzika zwierzyna leśna niejednokrotnie przemieszcza się przez drogi. Policja apeluje, by dostosować jazdę do warunków panujących na drodze oraz zwracać uwagę na znaki informujące o możliwości napotkania na drodze zwierząt dzikich. Jazda z prędkością obowiązującą na danym obszarze daje możliwość wczesnej reakcji i uniknięcia zdarzenia.

źródło: KPP Poddębice

[ZT]3342[/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%