Zamknij
REKLAMA

Powalone drzewa, zerwane dachy. Strażacy interweniowali już ponad 70 razy

14:13, 09.07.2021 | M.K
Skomentuj Uniejowscy strażacy kilka godzin temu zostali zadysponowani do Borków Drużbińskich (gmina Pęczniew), gdzie powalone drzewa uszkodziły budynki gospodarcze.
REKLAMA

Ponad 70 interwencji odnotowali do tej pory strażacy na terenie powiatu poddębickiego, w tym dwie w gminie Uniejów, związanych z  nawałnicami, które od wczoraj przechodzą przez Polskę. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło interwencji przy usuwaniu powalonych przez wiatr drzew i zerwanych dachów.

Strażacy z powiatu poddębickiego wciąż mają kolejne zgłoszenia. Ostatnie na terenie Uniejowa, gdzie wiatr zerwał cześć pokrycia dachowego na jednym z budynków hotelowych. Na szczęście we wszystkich zgłoszeniach obyło się bez osób poszkodowanych.

Wczorajsza burza nad Uniejowem. Fot. Wojtek Olczyk.

Ogólna ilość zdarzeń w powiecie poddębickim na chwilę obecną to 75 , w tym dwa w gminie Uniejów - informuje  st.  kpt. Radosław Ogrodowczyk - rzecznik prasowy KP PSP w Poddębicach.

Strażacy z KP PSP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali głównie przy usuwaniu powalonych drzew i zerwanych dachów.

fot. KP PSP w Poddębicach 

Uniejowscy strażacy kilka godzin temu zostali zadysponowani do Borków Drużbińskich (gmina Pęczniew), gdzie powalone drzewa uszkodziły budynki gospodarcze.

fot. KP PSP w Poddębicach

Według ostrzeżeń drugiego stopnia wydanych przez IMGW w powiecie poddębickim do północy 10 lipca prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć [ulewne/nawalne] opady deszczu od 30 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu.

fot. KP PSP w Poddębicach 

[ZT][/ZT]

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%