Zamknij
REKLAMA

Ponad 60 wyjazdów strażaków. Uszkodzone budynki, złamane drzewa [FOTO]

10:27, 19.01.2022 | .
Ponad 60 wyjazdów strażaków. Uszkodzone budynki, złamane drzewa [FOTO]. Fot. z archiwum PSP w Poddębicach
REKLAMA

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach, strażacy PSP oraz OSP z terenu powiatu poddębickiego w dniach 17-18 stycznia 2022 r. usuwali skutki przechodzącego frontu atmosferycznego, który przemieszczał się z północy na południe kraju. Strażacy w minionych dniach interweniowali 61 razy.

Stanowisko kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach w dniach 17-18.01.2022 r. otrzymało 61 zgłoszeń, wśród których odnotowano 35 uszkodzeń budynków, 24  wiatrołomy i zdarzenia drogowe.

Silny wiatr łamał gałęzie, wyrywał i łamał drzewa oraz zrywał pokrycia dachów. Łamiące się konary uszkodziły linie energetyczne, budynki powodując ogromne straty materialne. Na terenie powiatu poddębickiego w wyniku silnych wiatrów nie odnotowano osób poszkodowanych. Do usuwania skutków żywiołu zaangażowane było blisko 25 jednostek OSP z terenu powiatu poddębickiego, nasze działania wspomagali strażacy z JRG 4 Łódź przy pomocy drabiny pożarniczej - informuje KP PSP w Poddębicach.

 

[ZT]5023[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%